Bajnoki címvédés a serdülőknél

• 2017.03.27. 16:31

Serdülő csapatunk is hiba nélkül zárta a döntőt, és összesítésben 3:0-ra győzték le a MAC Budapestet, így sikerült megvédeni magyar bajnoki címüket.

Juhász Gábor, Árkovics Gergő, Mayer István
Pesti (Horváth D.) - Horváth M., Jenőfalvi, Somogyi, Szabó Z., Szűcs - Dobmayer, Nochta, Ambrus, Komáromy, Rétfalvi - Kis, Kokas, Németh, Roczanov, Szabó Cs. - Angyal, Kóger, Szekeres, Varga
Farkas (Halász) - Kedves P., Mayer, Keresztes, Schlekmann, Szalmás - Jarács, Tornyai, Bogesic, Kedves T., Molnár - Bükszegi, Dóczi, Csollák, Kovács, Pataki, Baski, Danalizi, László, Strenk
Gólszerzők: Szűcs, Németh, Szabó Z. ill. Bogesic
Kiállítások: 14 ill. 10

Magabiztos győzelemmel zárták a serdülő bajnokság döntőjét U16-os játékosaink. A nagy iramban indult párharc harmadik mérkőzése. Már rögtön a második percben Dóczi kiállítása után emberelőnybe kerültek a hazaiak, de a helyzeteket nem sikerült kihasználni, majd Nochta szabálytalansága után már hátrányban kellett bizonyítania az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia játékosainak, amit sikeresen kivédekeztek. A harmad közepén egy páros kiállítás nehezítette a csapatok dolgát, de a négy a négy elleni párharc nem hozott izgalmakat. Csollákot is szabálytalannak látták a játékvezetők, így ismét előnyben állhatott fel a Rastislav Ondrejcík vezette alakulat, de a fór kihasználása ezúttal sem volt eredményes, így egy gól nélküli első harmad után vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Nagy iramban indult a második harmad, már rögtön a játékrész elején be tudott találni a hazai csapat, amikor Roczanov passzából Szűcs Ádám ütötte a korongot Farkas kapujába. (1:0) Több lehetőség is kínálkozott a MAC-nak az egyenlítésre: Horváthnak, majd Kisnek is két percet ítéltek a bírók, de az előnyöket a vendégek sem tudták kihasználni. A budapesti részről Kedvesnek, később pedig Danalizinek kellett a büntetőpadra ülnie, de fórban fehérváriak sem voltak eredményesek. Fél perccel a harmad vége előtt bottal lökésért Varga is két percet kapott, így emberhátrányban várhatta a harmadik játékrészt azt Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia csapta.

A harmad eleji hátrányt sikeresen kivédekezték serdülőink, majd egy újabb hátrány kivédekezése után Németh Kristóf növelte kettőre a csapatok közötti különbséget. (2:0) A gól után felpörgött a MAC, és Bogesic révén szépíteni tudtak. (2:1) Két perccel a mérkőzés vége előtt a vendégek lehozták a kapusukat, és hat emberrel próbálták bevenni Horváth Dominik kapuját. Az előnyös játék sikertelennek bizonyult, végül az utolsó másodpercben Szabó Zalán gólja döntötte el a mérkőzést, így egy 3:1-es győzelem után serdülőink ismét a magasba emelhették a bajnoki címet jelentő trófeát.

A találkozó után Rastislav Ondrejcík, vezetőedző értékelt:

„Nagyon nehéz mérkőzés volt, talán az egyik legnehezebb. A második gólunk után felpörgött a MAC, és ráéreztek arra, hogy hogyan foghatnak meg bennünket. A játékosaim kicsit fegyelmezetlenül játszottak, de szerencsére sikerül megőriznünk a kétgólos előnyt. A meccs eleji felesleges kiállításokat megbeszéltük a srácokkal a szünetben, mivel sokkal jobban oda kell figyelnünk, ha nyerni akarunk. Voltak olyan durva kiállítások is, amiket a jövőben el kell kerülnünk, de természetes egy ilyen nehéz mérkőzésen nem könnyű kontrollálni az érzelmeket. Ezen még mindenképpen dolgoznunk kell a jövőben” – mondta a szakember.

„Összességében nagyon elégedett vagyok a csapatommal, hiszen mindenki nagyon odatette magát. A döntő során olyan játékosok is jól szerepeltek, akiknek eddig nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy kellett volna. Nagyon jó a csapategység, és a cserepadon is folyamatosan biztatják egymást a srácok. Örülök a bajnoki címnek, és úgy gondolom, hogy megérdemelten győztünk”- tette hozzá Rastislav Ondrejcík.