„Csapatként dolgozunk együtt”

• 2018.01.19. 08:00
A karácsonyi szünet után nem volt egyszerű dolga előkészítő „A” csapatunknak, hiszen egy hét alatt négy mérkőzésen kellett helytállnia.
Az ünnepeket követően gyorsan vissza kellett rázódnia Árkovics Bálint tanítványainak a mérkőzések ritmusába, hiszen a szünet után egyből négy találkozón kellett megmérettetnie magát a fehérvári gárdának. A csapat azonban nem riadt meg a kihívástól: „Most volt egy karácsonyi, újévi pihenőidőszak, de mi már december közepén tudtuk, hogy utána kemény hét vár ránk. Erre készültünk is, hiszen ebben a korosztályban nem megszokott, hogy egy héten belül négy mérkőzést játszunk. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy ez nem probléma, mivel, ha a szezon végén elmegyünk egy nemzetközi tornára, ott előfordulhat, hogy három nap alatt kell majd hat mérkőzést játszani, szóval ez a mi felkészülésünket és tanulásunkat segíti” – kezdte a vezetőedző.

Az év első meccsén a MAC Budapestet fogadta Akadémiánk U12-es alakulata, majd a Csíkszeredával mérte össze erejét. „Tudtuk, hogy a MAC egy jó kaliberű csapat, és ennek a tudatában készültünk. Nagyon jól tudtunk figyelni a részletekre, remekül védekeztünk, jó volt a kapusteljesítményünk és ezáltal tudtuk behúzni a mérkőzést. A legfontosabb mégis az volt, hogy úgy mentünk ki, hogy győzni akarunk. Bár ebben a korosztályban nem számolják eredményt, de az U14-es csapatban már nagy jelentősége lesz a győzni akarásnak. Nagyon jó oda-vissza meccset játszottunk egy nagyon jó MAC ellen, és végül a mi kedvünkre való eredmény született. Ezután jött a Csíkszereda, akikkel még nem játszottunk előtte. Kicsit álmosan kezdtünk, nem pörögtünk fel a mérkőzésre, nem is játszottunk túl jól, lehet, hogy kicsit elfáradtak a srácok, de menni kell tovább előre. Fontosnak tartom, hogy olyan szinten játsszanak a játékosaim, amilyen szinten tudnak, mert a későbbiekben sokkal fontosabb lesz, hogy kiegyensúlyozott legyen a csapat, nem lehetnek hullámvölgyek. Eddig jó a mérlegünk, kielemezzük a srácokkal ezt a találkozót, és újult erővel vágunk neki a következő mérkőzésnek” – értékelte az első két találkozót Árkovics Bálint.

Előkészítő „A” alakulatunk a hét harmadik mérkőzésén az UTE gárdáját fogadta. A budapestiek komoly játékerőt képviseltek, ám csapatunk remekül helytállt. „Az UTE csak 2006-os játékosokat játszat ebben a korosztályban, így azok a gyerekek már 4-5 éve össze vannak szokva. Az UTE és mi is egy jó mérkőzést akartunk játszani és ez így is lett. Az elején volt egy 10 perces rövidzárlatunk, ami nem kellett volna, de úgy gondolom, hogy a maradék időben abszolút kiegyenlített mérkőzést láttunk. Az Újpest szimpatikus hokit játszik és mi is jól csináltuk a dolgokat. Mivel nekünk ez már a harmadik mérkőzésünk volt a héten, fáradtak voltunk, de ennek ellenére ez egy nagyon fontos mérkőzés volt a szezonban és mindenképpen a fejlődésünket szolgálta. Kevés ilyen mérkőzésünk van a szezonban, mint az Újpest elleni, így nekünk ebből kell tanulni, ebből kell építkezni. Látjuk, hogy min kell javítani, esetlegesen az edzéseken min kell változtatni, úgyhogy nagyon hasznos mérkőzés volt” – mondta a vezetőedző, majd kitért a Sportország elleni találkozóra: „Kitartott a srácok ereje a negyedik mérkőzésre is, az elején kicsit álmosan kezdtünk, de ahogy teltek a percek úgy játszottunk egyre jobban. Elkezdték egymást használni a srácok, sokat korcsolyáztunk, sokat passzoltunk, ennek meg is lett az eredménye. A Sportország már okozott meglepetést egy-két csapatnak, rajtunk nem nagyon tudtak kifogni. Mi abban vagyunk jók, hogy csapatként dolgozunk együtt és mindenkinek vannak olyan momentumai, amik segítik a gárdát.”