Debrecen / Debreceni Jégcsarnok
Marek, Kormos, Sipos, Herczeg
Nagy (Gönczi) - Nagy Z., Popkov, Kuleshov, Vincze, Salló - Borbát, Győrfy, Jancsó, Molnár, Rácz - Darabos, Kiss, Márton, Szennyes, Szokolov - Papp, Simon, Szalóki, Tamássy
Szeles (Pinczés) - Antal, Szabó D., Nagy, Péter, Rokaly - Szabó B., Takács, Kiss, Szita, Vértes - Erdély, Sándor, Prácser, Rajz, Varga - Fürst, Madácsi
Gólszerzők: Salló (2), Molnár (2), Rácz ill. Szita (2), Péter, Vértes, Kiss (2), Varga
Kiállítások: 6 ill. 26

Tizenkét gól, magas tempó és oda-vissza játék jellemezte a juniorbajnokság bronzcsatájának hatodik mérkőzését Debrecenben. Az első harmadban gyorsan vezetést szereztek a hazaiak, Salló Barna talált be (1-0), majd gyorsan jött a válasz fehérvári részről, Szita Donát volt eredményes a hetedik percben (1-1). A hazaiak vezető góljáról újra Salló Barna gondoskodott a harmad közepén (2-1), így az első 20 perc után úgy tűnt, hét mérkőzésen dől el a bronzérem sorsa.

A második harmad hasonló fordulatokat hozott, Péter Andor góljára mindössze 22 másodpercet kellett várni (2-2), de három perccel később Molnár Dávid révén újra a hazaiak vezettek (3-2), sőt, a harmad közepén ugyanő duplázta meg csapata előnyét (4-2). A harmad második felében előbb Rácz Kristófot, majd Szabó Dávidot látták szabálytalannak a játékvezetők, így négy a négy ellen folytatódott a játék. Négy perccel a második harmad vége előtt aztán Vértes Nátán góljával egy gólra zárkóztak a vendégek (4-3), majd 23 másodperccel később Kiss Patrik egyenlített (4-4), immáron harmadszor a találkozón. Nem múlt el büntetés nélkül a hátralévő két perc sem, Péter Andor és Szabó Bence tízperces fegyelmit kaptak, nehezítve ezzel edzőjük, Clint Thornton dolgát.

A harmadik játékrészre maradt tehát a döntés, hogy behúzza-e a hatodik mérkőzésen a bronzérmet jelentő negyedik győzelmet együttesünk, vagy újra találkoznak-e a felek. A harmad elején Rácz Kristóf találatával újra a hajdúságiak szereztek vezetést (5-4), de hamar érkezett a válasz a vendégektől, Kiss Patrik szerzett újabb egyenlítő találatot a 45. percben (5-5). Nagy Ákos és Molnár Dávid páros kiállítása után előbb Szita Donát, majd Nagy Zalán volt szabálytalan, de találat csak a fehérváriak fórjából esett, nyolc perccel a vége előtt a mérkőzésen először Varga Balázs góljával együttesünk vezetett (5-6). Tovább folytatódott a kemény küzdelem egészen az 59. percig, amikor Vértes Nátán passzát Szita Donát értékesítette, bebiztosítva ezzel a győzelmet (5-7). Időt kért a hazaiak mestere, ám nem sikerült újabb gólt elérnie egyik csapatnak sem, így az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia szerezte meg a bronzérmet a 2016/2017-es kiírásban.

Mestermérleg, Clint Thornton: Ma mindkét csapat keményen és jól játszott, kiegyenlített csata zajlott a jégen. A mérkőzés nagy részében hátrányból kellett feljönnünk, de a végén három gólt is sikerült szereznünk. A mai siker annak is volt köszönhető, hogy a legjobb játékosaink, a góllövőink azt a formát tudták nyújtani, amivel a végjátékban el tudtuk dönteni a mérkőzést. Sok munkával sikerült megszereznünk a győzelmet, a tanulság pedig az lehet számunkra, hogy minden mérkőzésen, minden cserében ugyanolyan keményen kell dolgozni. Ezt többször hangsúlyoztam a játékosoknak is, a mai mérkőzésen pedig sikerült 60 percig koncentrálni és ez győzelmet eredményezett. A szezon előtt más elvárásokkal indultunk neki a bajnokságnak, és habár mindig magasabbra kell törnünk, az első háromban végezni mindig jó érzés.

Kiss Patrik: A fejlődés szempontjából mindenképpen jónak tartom ezt a szezont. Sajnálom azonban, hogy ez nem párosul eredményességgel. Összességében azonban elégedett vagyok, hiszen nagyon sok, többnyire magas színvonalú mérkőzést játszottunk. A Debrecen elleni szériát sajnos nehézkesen sikerült lezárnunk, bennünk volt a két elvesztett párharc a MAC ellen, emiatt kicsit alacsonyabb volt az energiánk, de örülök, hogy a végén sikerült megszereznünk a harmadik helyet.

Szeles Martin: Nem vagyok elégedetlen a szezonnal kapcsolatban. A csapat sokat fejlődött idén, ez kárpótol azért, hogy egyik bajnokságot sem sikerült megnyernünk. Nagyon jó lehetőség volt számomra az, hogy ifjúsági korú játékosként egész szezonban a juniorcsapatban tudtam játszani. A magasabb tempó és a képzettek játékosok miatt sokkal többet tudtam így fejlődni egyénileg is, ez pedig további pozitívum a jövőre nézve. A Debrecen ellen nem mindig sikerült a saját játékunkat játszani, ezáltal kétszer legyőztek bennünket, de örülök, hogy sikerült megszereznünk a bronzérmet.

Prácser Ádám: A szezon sajnos nem úgy indult, ahogy azt szerettük volna, hiszen az első mérkőzéseket elvesztettük olyan csapatok ellen, akiket később a szezonban több góllal is meg tudtunk verni. Úgy gondolom, a fejlődés szempontjából ez az év nagyon jó volt az egész csapat számára, hiszen rengeteg fiatal játékos kapott lehetőséget arra, hogy bebizonyítsák: elég érettek arra, hogy a juniorcsapatban játsszanak. Különösen jó volt, látni, hogy mennyien éltek a lehetőséggel és egytől egyig meghatározó játékossá nőtték ki magukat a szezon végére. Ahogy a szezon eleje, a vége sem sikerült úgy, ahogy elvártuk volna, a MAC legyőzött minket az EBYSL-ben és a magyar bajnokság rájátszásában is. A Debrecen elleni szérián ez látszott is, bennünk volt az elvesztett párharc, de végül a miénk lett a bronzérem.