Győzelem a Győr ellen

• 2018.01.19. 12:06
Az év első mérkőzésén a Győrt fogadta kölyök „A” csapatunk. Onderjcik Rastislav gárdája már az első harmadban nagy előnyre tett szert, végül 5-2-re győzött.
Akadémiánk kezdte jobban a találkozót, már a 4. percben megszerezte a vezetést, Nemes Márton talált Szűcs kapujába. (1-0) Egy perccel később ismét Nemes Márton került jó helyzetbe, és ezúttal sem hibázott. (2-0) Továbbra is a fehérváriak domináltak, Horváth adott remek passzt Alapi Mártonnak, aki a kapuba vágta a korongot. (3-0) A játékrész felénél egy újabb Alapi – Horváth Bence összjáték után utóbbi talált a hálóba. (4-0) A következő percben ismét ez a sor volt eredményes, Alapi Márton növelte a különbséget. (5-0) A 17. percben a győriek alakítottak ki komolyabb helyzetet, melynek végén Csémi Dávid megszerezte a vendégek első gólját. (5-1) A harmad végén Somogyi volt szabálytalan, így emberelőnyben támadhatott csapatunk, ám nem tudta kihasználni a lehetőségét.

A második etap egy vendég létszámfölénnyel indult, miután a hazaiak elcserélték magukat és túl sok játékosuk volt a jégen. A fehérváriak jól játszottak a hátrányban, így a győriek nem tudtak szépíteni. Ezután Gengeliczky akadályozott, amiért két perces büntetést kapott, az eredmény azonban ezt követően sem változott. A mérkőzés felénél mindkét gárda kapus cserélt, Gáspárt Kajtor, Szűcsöt pedig Mészáros váltotta. Ekkor Makai és Varga akaszkodott össze, mindketten a büntetőpadra kerültek, így két percig négy a négy ellen mehetett tovább a játék, ám ez egyik csapatnak sem hozott sikert. A 35. percben Prókait is szabálytalannak ítélte a Mayer-Arany bírópáros, de ezt a fórt sem tudta értékesíteni a győri alakulat.

A harmadik periódusban is kiállítások szakították meg a játékot. Először Hercselt, majd Farkast küldték ki a játékvezetők, de egyik csapat sem tudott élni a lehetőségével. Ami előnyben nem, az egyenlő létszámnál összejött a győrieknek, a 45. percben Csémi Dávid szerezte meg második találatát. (5-2) Ezután még két létszámfölény segítette a vendég alakulat dolgát, ám ezeket már nem tudta kihasználni a Győr, így Akadémiánk 5-2-es győzelemmel zárta a találkozót.

A csapat szombaton már a Gepárdok otthonában lép jégre.