Idegenbeli siker a döntőben

• 2017.03.25. 16:46

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia serdülő csapata sikerrel vette a második, idegenbeli  mérkőzést is a MAC Budapest elleni döntőben. A győzelemmel Rastislav Ondrejcik együttese egy győzelemre került a bajnoki címvédéstől.

Rencz, Kovács, László
Farkas (Halász) - Kedves, Mayler, Schlekmann, Szalmás, Bogesic - Tornyai, Bükszegi, Keresztes, Molnár, Kedves T. - Dóczi, Baski, Csolák, Pataki, Danalizi - Kármán, Kovács, László, Strenk
Horváth D. (Pesti) - Kóger, Németh, Somogyi, Szabó Z., Szűcs - Horváth M., Kokas, Ambrus, Rétfalvi, Varga - Dobmayer, Nochta, Komáromy, Roczanov, Szekeres - Jenőfalvi, Angyal, Kis, Szabó Cs.
Gólszerzők: Keresztes ill. Szabó Z. (2), Rétfalvi, Ambrus
Kiállítások: 16 ill. 22

Parázs csatára volt kilátás a serdülők döntőjének második mérkőzésén, melyet ezúttal a Kisstadionban rendeztek. Nagy volt a forgalom a büntetőpadon az első harmadban, hiszen az ütközésekkel és oda-vissza játékkal tarkított első 20 percben előbb a vendégektől Kóger, majd a hazaiaktól Molnárnak kellett pihennie, a harmad második felében pedig előbb Szűcs Ádámot büntették a játékvezetők, végül a harmad végén Tornyai Mátyás kapott kettő plusz tíz perces büntetést, azonban gól nem esett.

Az áthúzódó büntetés miatt előnyben kezdtették a középső játékrészt a fehérvári fiatalok, gól azonban már egyenlő létszámnál esett, egy szép összjáték után Somogyi Nátán passzát Szabó Zalán értékesítette (0-1). Egy újabb kiállítás után előnybe került a MAC Budapest, Keresztes Levente ugrott ki szólóban és lőtte be csapata egyenlítő gólját (1-1). A harmad közepén Varga Balázs került a büntetőpadra a vendégektől, de a nagy iramú játékban sem előnyben, sem pedig öt az öt ellen nem találtak be a csapatok, így a döntés a harmadik harmadra maradt.

Jobban kezdődött a záró játékrész csapatunk számára, a 47. percben pedig Horváth Milán lőtt a kék vonalról, a kipattanót Rétfalvi Kristóf értékesítette (1-2), majd öt perccel később újabb szép akció végén Szabó Zalán duplázta meg együttesünk előnyét (1-3). Az utolsó percekre elszabadultak az indulatok, előbb Dóczi Zsombor és Varga Balázs kapott két perces kiállítást, utóbbi egy tíz perces fegyelmit is. Három perccel a vége előtt Rétfalvi Kristóf adott szép passzt Ambrus Gergőnek, aki nem is hibázott, így beállítva az 1-4-es végeredményt. A lefújás előbb Roczanov Zsolt, majd a végén Danalizi és a hazaiak kapusa, Farkas Roland is büntetést kapott, előbbi 2+2 percet, utóbbi pedig végleges fegyelmit.

A győzelemmel az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiának egy sikerre van szüksége a bajnoki cím megvédéséhez,  a harmadik találkozót vasárnap rendezik Székesfehérváron.