Két meccs, két győzelem

• 2018.02.01. 16:26
Múlt héten az UTE és a DVTK alakulatával mérte össze erejét serdülő „A” csapatunk. A két találkozót Nagy András, vezetőedző értékelte.
Az előző héten elsőként az Újpesttel csapott össze Akadémiánk U16 „A” csapata hazai pályán. Nagy András gárdája 2-0-ra vezetett az első etapban, azonban az UTE egyenlíteni tudott, végül az utolsó harmadban dőlt el a találkozó, és a fehérváriak diadalmaskodtak 5-3-ra.
„Tartalékos csapattal álltunk ki, Vargát és Némethet nélkülöznünk kellett eltiltás miatt, ráadásul nagyon sok sérült játékosunk van. Ennek ellenére jól kezdtük a mérkőzést, az első játékrész nagyjából úgy zajlott, ahogy szerettük volna. A játékosok jól korcsolyáztak, jól ment a korong, sokat lőttünk kapura, tehát olyan harmad volt, amilyet ennek a csapatnak játszania kell. A második periódusban viszont elkövettük azokat a hibákat, amik előbb-utóbb megbosszulják magukat. Rövid idő alatt rengeteg kiállításunk volt. Amíg az első etapban egyetlen szabálytalanságunk volt, addig a második harmadban folyamatosan jöttek a kiállítások. Kaptunk is kettő gólt emberhátrányban, így pillanatok alatt egyenlített az ellenfél. Nagyon mélyen voltunk ebben a játékrészben. Az érdekesség az, hogy a csapatunk kijött a harmadik harmadban, és olyan játékot mutatott, amit én még nem láttam tőlük a szezonban: megvolt a sebesség, megvolt a lendült, járt a korong, mentek a passzok és sok lövésünk volt. Mind a három sor dolgozott, tette a dolgát. Szerintem lassan érnek a fejek, és megértik a srácok, hogy nem az edzőknek játszanak, és ha nem dolgoznak, akkor annak nincs is eredménye. Ki kell emelnem Prókai Mátyást, aki elsőéves kölyök korosztályos játékosként, most játszott először a serdülőben, és hibátlanul hozta le a mérkőzést, sőt az egész sort kiemelném, de a Bajkó-Prókai páros játéka különösen tetszett” – értékelt Nagy András.

Vasárnap már Miskolcon lépett jégre a gárda. A fehérváriaknak indult jobban a találkozó, 3-1-ről tudott visszajönni a DVTK a második periódusban, és egy szoros mérkőzés utolsó harmadában lendületet kaptak Nagy András tanítványai, végül nagyarányú, 11-5-ös győzelmet ünnepelhettek.
„Az első harmadban a mi akaratunk érvényesült. Csata Sebestyén gyakorlatilag varázsolt a jégen, lőtt három gólt az első játékrészben, ami után kaptunk egyet és ez volt a jel, hogy a DVTK nem adja könnyen ezt a meccset. A második harmadra már nem úgy mentünk ki, ahogy kellett volna. Az első játékrész végén azt hittük, hogy már megvan a mérkőzés, aztán a másodikban zsinórban kaptunk négyet. Nálunk gyakran előfordul, hogy a biztos vezetés megnyugtatja a játékosokat és kiengedünk, az ellenfél pedig elkezd játszani. Ez most is így történt, volt két-három felesleges kiállításunk, amiből meg is kaptuk a góljainkat. A szünetben sikerült kicsit rendbe rakni a fejeket, és a harmadik etapban szintén a mi akaratunk érvényesült. Elkezdtünk játszani, elkezdett járni a korong, rengeteget lőttünk kapura. A 60 kapuralövésünk sok mindent elárul, de így is azt gondolom, hogy 60 lövésből nem 11-et kell gólra váltani, hanem legalább 20-at. Ennek ellenére végre mindenki jól játszott, és hozta a tőle elvárhatót az utolsó játékrészben. Lehet, hogy engem akarnak bosszantani, de egy harmadot mindig elszúrnak a fiúk. Három sorral játszottunk végig, tehát pörgettük a cseréket. A harmadik harmadra jött össze az, hogy 40-50 másodperces cseréket tudtunk produkálni, és onnantól kezdve lépéselőnyben voltunk, az ellenfél nem tudta felvenni a ritmust, ez meg is hozta az eredményt” – mondta a vezetőedző.