Komoly erőpróbán vannak túl

• 2018.02.08. 18:31
Serdülő „B” csapatunk múlt hét óta négy, erős ellenféllel nézett farkasszemet. A gárda négy mérkőzésből egy győzelmet zsebelt be, ennek ellenére keményen dolgoznak a srácok, hogy a következő találkozókon győztesként korcsolyázhassanak le a jégről.
Komoly megmérettetéseken van túl serdülő „B” csapatunk. A gárda az elmúlt időszakban folyamatosan mérkőzéseket játszik, utóbbi négy összecsapásán három vereség és egy győzelem a mérlege. Január végén a KMH otthonában hosszabbításban 2-1-re maradt alul Ozsváth Ádám legénysége. A gárda csupán két bekkpárral és három csatársorral vágott neki a találkozónak, ám az első cserében újabb két játékosát vesztette el a szakember. „A szerencse nem igazán volt velünk” – emlékezett vissza Ozsváth Ádám: „A sok hiányzó miatt örülhettünk, hogy ki tudtuk húzni hosszabbításig a meccset. Nem tudtunk azon a szinten játszani, ahogy szerettünk volna. A ráadásban három sorral végig támadtuk, de nem tudtunk gólt szerezni, és ahogy az ilyenkor szokott lenni, az ellenfél egy lepattanó korongból elindult szólóban, és azt be is ütötték. Az a két sor, amelyik végigjátszotta a meccset, minden tőle telhetőt megtett, ez most sajnos ennyire volt elég.” Ezt követően a MAC otthonában vendégszerepelt a gárda, ahova szintén foghíjas, ám kölyök korosztályos játékosokkal kiegészített kerettel utazott az alakulat. A hazaiak is hasonló összetételben léptek jégre, ennek ellenére 4-2-re megnyerték a mérkőzést. „Kicsit fájó ez a mérkőzés” – kezdte Ozsváth Ádám. „Az első harmadban kaptunk két elég szerencsétlen gólt, de lőttünk két emberelőnyöset, aminek nagyon örülök, hiszen végre kapuratörően játszottuk a létszámfölényeket. Ezután visszavettek a srácok és a következő két harmad nem éppen úgy alakult, ahogy mi szerettük volna, sem eredmény, sem játék szempontjából. Kapuslehozatal után a kapu előtt tudtuk tartani a korongot, voltak gólszerzési lehetőségeink, ám sajnos, ahogy kipattant a korong, elszaladt vele az ellenfél, és be is ütötte az üres kapunkba. Az első etap játékát kellene az egész meccsre kiterjeszteni, akkor ez is egy más összecsapás lehetett volna, de ugye a „ha” és a „volna” nem létezik a sportban. Minden egyes mérkőzésnél az adott pillanatban kell megtenni mindent, hogy a győzelem megszerezhető legyen. Ne a bajnokság végén mondjuk azt, hogy ha akkor többet ütköztem volna, kicsit többet koriztam volna, vagy jobban odatettem volna magam, akkor jobban alakultak volna a dolgok” – értékelte a MAC elleni összecsapást a vezetőedző.
Vasárnap már ahhoz a Fradihoz látogatott a csapat, akiket a bajnokság elején viszonylag könnyedén legyőzött, ám azóta sorra nyerte a meccseket a fővárosi alakulat, sőt a középszakaszban már egyszer felülmúlta a fehérváriakat. Ezúttal Akadémiánk bizonyult jobbnak, és 4-1-re legyőzte a Ferencvárost. „Nagyon jó első harmadot játszottunk, amit aztán 1-0-ra meg is nyertünk. Azt gondolom, hogy lehetett volna nagyobb is ez a különbség, de az ellenfél kapusa remekül védett. Nagyon jó, kreatív hokit játszottunk a támadóharmadban, fegyelmezettek voltunk, nem kaptunk kiállításokat. Ekkor kicsit elbízták magukat a srácok és már nem hajtottak annyira, ehhez még jött egy-két kiállítás és az ellenfél feljött, kiegyenlítetté vált a játék. A harmadik periódusban vissza tudtunk térni az első harmad játékához, így megint sikerült jól játszani. Bár volt egy-két kiállítás, és nem mindenki tartotta úgy a helyét, ahogy én kértem, a második harmadhoz képest lényegesen jobban játszottunk”-elemezte a Fradi elleni találkozót Ozsváth Ádám.
Kedden már a Székely Jégkorong Akadémiát fogadta a székesfehérvári együttes. Ismét jól kezdett csapatunk, és hamar meg is szerezte a vezetést, ám a helyzeteit nem tudta jó arányban kihasználni, ami megbosszulta magát, végül az SZJA 4-3-as győzelmet ünnepelhetett. „Nagyon sokat dolgoztunk, jó dolgokat csináltunk, de egyszerűen nem volt szerencsénk. 39-24 volt a kapuralövési arány és így kaptunk ki 4-3-ra. A kontrákat, és a letámadásokat nem tudtuk most úgy megoldani, ahogy szoktuk, valamint az ellenfél kapusa remekül védett. Nagyon tetszett, hogy a második harmad után, amikor 4-1 volt az állás, nem az volt a srácok arcán, hogy feladtuk és vége a meccsnek, hanem hogy megyünk tovább, csináljuk a dolgunkat és megpróbálunk visszajönni a meccsbe. Két gólt sikerült ütnünk, sajnos az egyenlítés nem jött össze. Ennek ellenére azt mondtam a játékosaimnak, hogy ha így dolgoznak minden egyes mérkőzésen, akkor győzelmek várnak ránk a szezon hátralevő részében”
Hétvégén Dunaújvárosba látogatnak serdülőink, ahol nem lesz egyszerű dolguk: „Szoros meccset játszottunk velük legutóbb. Ők egy érdekes csapat, mert egyszer nagyon megy ellenük a játék, egyszer nagyon nem, de ha a srácok azt a játékot tudják játszani, amit az SZJA ellen, akkor azt gondolom, hogy jó eséllyel a győzelemért tudunk menni.”