Megmaradt a csapatszellem

• 2018.01.09. 15:58
A szünet utáni első mérkőzésén a Dunaújvárost fogadta serdülő „B” csapatunk, vasárnap pedig már a Székely Jégkorong Akadémia érkezik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.
A Dunaújváros elleni találkozó előtt az ünnepek és a válogatott összetartás nehezítette a felkészülést, ám a hosszabb kihagyás ellenére csapatunk 4-2 arányban legyőzte megyei riválisát. „Meglátszott a srácokon a kihagyás, az, hogy nem a jégkoronggal foglalkoztak a szünetben. Az első hét elég nehéz volt, hiszen sok játékosom válogatott összetartáson szerepelt, tehát nem igazán tudtunk teljes csapattal edzeni, csak a szombati edzésen volt komplett a társaság. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy azért a csapatszellem és a hozzáállás ugyanúgy megmaradt, talán csak a kevesebb kapuralövés és gólhelyzet kialakítása írható a szünet számlájára. Ami Zalaegerszegen működött, tehát hogy mindenhonnan lőttünk, kipattanókra érkeztünk, volt kapu előtti forgalom, az most a Dunaújváros ellen hiányzott. Szerencsére most négy lőtt gól is elég volt ahhoz, hogy győzelemmel hagyjuk el a jeget. Szeretném, hogy mindig a zalaegerszegi játékunk jellemezze a csapatot, mert ha tudjuk tartani azt a formánkat, akkor a következő mérkőzésünkön nem lehet gond” – mondta Ozsváth Ádám. Ezt követően a vezetőedző kitért csapata következő mérkőzésére is: „A Székely Jégkorong Akadémiát mindenképpen az egyik legerősebb csapatnak tartom a „B” csoportban. Azt tudjuk, hogy nem egyszerű a sorsolásuk, hiszen most 5 napon keresztül mérkőzéseket játszanak, velünk vasárnap találkoznak majd. Már sugalltam a srácoknak, hogy mindenféleképpen egy jó első harmaddal, sok korcsolyázással kell fellépnünk ellenük, hiszen mielőtt hozzánk érkeznek már le fognak játszani négy meccset a héten. Az SZJA a középszakaszan még nem játszott meccset, ezért úgy gondolom, nem lesz egyszerű nekik felvenni a ritmust az első túrájukon, nekünk pedig ezt ki kell tudnunk használni.”