Otthon tartotta a pontokat a DVTK

• 2018.02.02. 12:27
Szombaton a Miskolccal nézett farkasszemet kölyök „A” csapatunk. Bár az első harmadban még kiegyenlített volt a találkozó, a második játékrészben eldőlt a mérkőzés: négygólos előnyre tett szert a DVTK, amit már nem tudott ledolgozni csapatunk, így 5-2-es hazai győzelemmel zárult az összecsapás.
A DVTK-nak indult jobban a mérkőzés. Bár a 9. percben Orosz szabálytalansága miatt a fehérváriak kerültek létszámfölénybe, Farkas Olivér volt eredményes hátrányban. (1-0) Ezután már kihasználta lehetőségét Ondrejcik Rastislav gárdája, Horváth Bence talált a miskolci hálóba. (1-1) A harmad második felében kétszer is kiállítás nehezítette a hazai csapat dolgát, a vendégek azonban nem használták ki emberelőnyeiket. A második játékrész elején Dézsi akadályozott, így a találkozón először próbálkozhatott előnyben a miskolci alakulat. A fórt a DVTK sem tudta értékesíteni, de ami létszámfölényben nem, az egyenlő létszámnál összejött a hazaiaknak, és két percen belül három gólt szereztek. Először Tóth Péter juttatta át a korongot a gólvonalon (2-1), majd Kiss Mátyás talált a kapuba (3-1), végül Kocsis Botond növelte a különbséget. (4-1) Ekkor Ondrejcik Rastislav kikérte idejét, Gáspár Bencét pedig Kajtor Kevin váltotta. A harmadik etapban mindkét oldalon kiállítások szakították meg a játékot, ám ezek egyik alakulatnak sem hoztak sikert. Az 57. percig kellett várni az újabb gólra, Tóth Péter pöccintette a hálóba a játékszert. (5-1) Erre már válaszoltak a fehérváriak, Kiss Ádám járt túl a miskolci kapus eszén. (5-2) Fél perccel a mérkőzés vége előtt két hazai játékos is a büntetőpadra került, ám csapatunknak már nem volt ideje a szépítésre, így a DVTK otthon tartotta a három pontot.

A gárda szombaton javíthat, amikor a MAC ellen lép jégre Budapesten.