Rosszul sikerült túra után

• 2018.01.23. 16:47
Sem a Klagenfurt, sem a Salzburg otthonában nem sikerült pontot szereznie ifjúsági csapatunknak hétvégén. Bedő Botond értékelte a kétnapos túrát.
Nehéz hétvégén van túl az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia ifjúsági alakulata. Az U18-as együttes szombaton Klagenfurtban vendégeskedett, majd vasárnap Salzburga utazott az EBJL Master Round keretein belül. Bedő Botond előzetesen a két legjobb osztrák gárdának nevezte az aktuális ellenfeleket, akik erre nem is cáfoltak rá. „Megnyerhettük volna mindkét összecsapást, ha a csapat igazi csapatként működik és néhány játékos nem helyezi saját érdekeit a csapat érdekei elé” - kezdte értékelését a vezetőedző, majd a találkozókat külön is elemezte: „A KAC-meccsen kicsit nehezen kezdtünk, ez az utazásnak köszönhető, de figyelmeztettem is a játékosaimat, hogy nem lesz könnyű a kezdés, ezért legyenek figyelmesek, emellett hozzanak jó és egyszerű döntéseket. Az első harmad felére már sikerült is felébredni, és a játék képe is kezdett javulni. Sajnos végig az ellenfelünk vezetett, mi pedig csak szaladtunk az eredmény után. A harmad vége előtt tudtunk egyenlíteni, ami fontos volt, de a második játékrész közepén ismét kaptunk egy gólt. Az utolsó etap elején emberelőnybe kerültünk, amit ki is használtunk és ismét egalizáltunk, majd néhány perccel később adtunk egy könnyű gólt az ellenfélnek, sőt, egy újabb hibánkat kihasználva a KAC növelte a különbséget, és innen már nem sikerült visszajönni. Számomra a legelszomorítóbb ebben az, hogy az utolsó harmadban döntetlen eredménynél mi nyomtunk, folyamatosan az ellenfél térfelén játszottunk, és egyéni hibák miatt kikaptunk. Ezeket a szezon ezen szakaszában nem engedhetjük meg magunknak” - mondta az 5-2-es Klagenfurt-sikerrel véget ért derbiről a szakember. Másnap már az a Salzburg várt a fehérváriakra, amelyiket ebben a szezonban eddig kizárólag a magyar alakulat tudta legyőzni. A bravúr ezúttal azonban elmaradt: „Nagyon álmosan kezdtünk. Mindenkin éreztem a mérkőzés előtt, hogy akarják ezt a győzelmet, és felkészültek a mérkőzésre, de a korongbedobás után 45 másodperccel már 1:0 volt az ellenfélnek, majd 9 percen belül már 3 gól volt a különbség, amit szerencsére tudtunk orvosolni, felzárkóztunk egy gólra. A második harmad elejét már mi kezdtük jobban, és gyorsan ki is egyenlítettünk, de aztán jött egy rövidzárlat, és olyan kiállításokat kaptunk, amiket semmilyen körülmények között nem engedhetünk meg magunknak. Az első 5 perces hátrányt sikerült kivédekeznünk kapott gól nélkül úgy, hogy közben még voltak 2 perces kiállításaink. De a második ilyen 5 perces kiállítás már nem volt ennyire sikeres, hiszen kaptunk kettő gólt közben, és ekkor már újra három gól volt a különbség, ráadásul a végleges kiállítások miatt kettő játékossal kevesebb állt a rendelkezésünkre. Rengeteg büntetésünk volt, fegyelmezetlenek voltunk" - zárta a 8-3-as hazai sikerrel véget ért mérkőzés összegzését  a szakvezető.
Az ifjúságiak 3. helyen állnak az EBJL Master Round tabelláján. Szerdán a MAC Budapest, szombaton pedig a Salzburg ellen javíthatnak a székesfehérváriak.
A fiatalok megörökítették útjuk fontosabb pillanatait. Ezekből válogattunk az alábbi videóban: