Sima győzelem a vb-rajton

• 2018.04.15. 08:36
  • jegkorongszovetseg.hu
A magyar U18-as válogatott magabiztos játékkal 5-0-ra nyert Románia ellen a divízió 1/B-s világbajnokság első körében, Kijevben. Vasárnap az olaszok következnek.

A magyar válogatott a vb első napjának utolsó meccsén lépett jégre a kijevi Sportpalotában. Az ukránok találkozójára kis híján megtelt a csarnok, de a mieink játékát is több százan tekintették meg. A nyitóünnepségen nem vett részt a csapat, hiszen nem sokkal dél után kezdődött, de az osztrák-olasz csatába belenézhettek a játékosok. Már a bemelegítés során csupa elszánt tekintetet lehetett látni.

A divízió 1/B-be feljutó román csapat tizenegy csíkszeredaival, köztük a már az Erste Ligában is 15 meccsen szereplő Eduard Casaneanuval, valamint három Magyarországon szereplő hokissal érkezett.

Az első meccsen a mieink kapuját Gönczi Lajos védte. A magyar együttes aktívan kezdett, az első lehetőség Kozma Ferenc előtt adódott a 2. percben, majd Kovács Sebestyén veszélyeztetett kétszer. Bottal akasztásért kapott kiállítást a román csapat, és a válogatott hat másodperc alatt ki is használta az előnyt a csapatkapitány Szécsi Patrik bombájával a 4. percben (1-0). A vezetés birtokában sem vett vissza Glen Williamson vezetőedző legénysége, és 40 másodperc múlva megduplázta az előnyt, közelről a keret legfiatalabbja, Keresztes Levente kotorta be a korongot (2-0).

Egy perccel később Seregély Máté ült le a büntetőpadra, és a román csapat szinte először jutott el a kapunkig, de Gönczi védte a távoli kísérletet. Egy plexi lemez kilazulása miatt néhány percre állt a játék, de ez nem zökkentette ki az együttest, és Papp Kristóf eresztett meg bátor lövést. Akadályozásért Pokornyi Dávid is két percet kapott, és ekkor vezette legveszélyesebb akcióját a rivális, amelynek végén Casaneanu a kapuvasat találta el.

Visszatérése után Pokornyi tesztelte Demeter Arnoldot, majd a 12. percben megszületett az újabb magyar találat: Révész szép cselek után a hosszúba lőtt (3-0). Nem állt vissza a magyar csapat, hosszú periódusokra beszorította ellenfelét, de több gól már nem született az első harmadban.

A második felvonást ott folytatta a válogatott, ahol az elsőt abbahagyta: sorra alakította ki a helyzeteket, Horváth László, Révész és Almási Márk is közel állt a különbség növeléséhez. Gönczit háromszor tették próbára az egész harmadban, de magabiztosan védett, és jól akadályozta meg azt is, amikor emberelőnyben egy hiba után rávezették a korongot.

Egy magyar gólt magas bot miatt nem adtak meg a játékvezetők, de ez sem szegte a csapat kedvét, rohamozott tovább. Keresztes többször is ígéretes helyzetben került a kapu elé, de Demeter kifogott rajta. Arról, hogy ne érjen véget gól nélkül a harmad, Révész gondoskodott: az utolsó percben korongszerzés után egyedül vezette rá a kapusra, és ezúttal sem hibázott (4-0).

Az utolsó harmadra sem változott a játék képe, a mieink domináltak, a román csapat pedig hosszú ideig nem is lőtt kapura. Veszélyesek voltak Szécsi távoli bombái, de Almási és Kozma is megtornáztatta a kapust. Az 51. percben Horváth Milán kapott kiállítást, majd nem sokkal később Révész is a büntetőpadra került, és ekkor némileg kijött a szorításból a rivális, ám egy kontra végén, még szimpla emberhátrányban Dézsi Bence megszerezte az ötödik gólt az 53. percben higgadt megoldás révén (5-0).

Az utolsó bő négy percet emberelőnyben játszhatta le a magyar válogatott, miután Andrei Filip kapott 5+20 percet egy durva ütközés miatt. A mieink többször is körbeadogatták a korongot, és a lövések sem maradtak el, még az utolsó másodpercben sem, de több gól már nem született.

A magyar csapat legjobbjának Szécsi Patrikot választották.

A magabiztos kezdés után vasárnap este Olaszország lesz az ellenfél.

Sille Tamás másodedző: Sikeresen megtettük az első lépést a vb-n. Az első meccs egy tornán bármilyen ellenféllel szemben nehéz. Nem volt egyszerű dolgunk, meg kellett küzdeni a pontokért. A meccs nagy részén uraltuk a játékot, több helyzetünk volt, de az ellenfélnek is voltak lehetőségei. Néha hátrányba kerültünk, mert feleslegesen bonyolítottuk a játékot, de összességében több pozitívumot láttunk. Bízunk abban, hogy a folytatásban még fejlődünk, és a végén majd örülhetünk. Az olaszok ellen vasárnap nehezebb lesz, de mi a saját játékunkat szeretnénk ráerőltetni az ellenfélre mindig.

Révész Marcell: Jó volt, hogy a románokkal játszottunk elsőnek, mert a győzelem önbizalmat ad. Jó volt, hogy gyorsan megszereztük a vezetést, utána nem kapkodtunk, nem idegeskedtünk. Jól játszottunk, arra koncentrálhattunk, ahogy mi szeretnénk játszani, és ez fontos, hogy a vb további része is jól sikerüljön. Az olasz csapat erősebb ellenfél lesz, de azt szeretnénk, hogy rögtön az elején kapjuk el a fonalat, és utána áthajtunk rajtuk.

Falus Ádám: Jól kezdtük a meccset, megfelelő volt a tempó, fókuszáltan játszottunk. Azt mondják, a bemutatkozás a legnehezebb, de jól helytálltunk. Ennél is több kell a folytatásban, meccsről meccsre megyünk előre, és remélem, hogy egyre jobbak leszünk.

Keresztes Levente: Ez az első világbajnokságom, jól éreztem magam a meccsen. Az egész csapat jól mozgott, úgy éreztem, a mi sorunk különösen jól ment. A gólomnál szerencsém is volt, mert egy jó lövés után a kipattanót ütöttem be.