Tanulságos vereség

• 2017.10.19. 11:21
Múlt héten szombaton a HK Partizant fogadta az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia kölyök „B” csapata. A találkozót a fehérváriak kezdték jobban, ám végül a vendég alakulat örülhetett.
Szombaton U14 „B” csapatunk a bajnokság első mérkőzésén a Partizánnal találkozott Székesfehérváron. Az első harmad 5. percében megszerezték a vezetést a hazaiak Szabó Bence találatával (1-0), a játékrész további részében pedig nem esett gól, így fehérvári vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. A második harmadot a vendég gárda kezdte jobban, 22 másodperccel a játékrész kezdete után Bradic Vuk egyenlített (1-1), majd három perccel később Filipovic Mijat is betalált (1-2). Ezt nem hagyták válasz nélkül a hazaiak, Sélley Dávid lövésétől rezzent meg a Partizan hálója (2-2). A 29. percben kapust cseréltek a hazaiak, Orbán Gergőt Nagy Erik váltotta. Alijevic Janko pedig egyből felavatta Nagy kapuját (2-3). Az 48. percben előny a vendégeknél túl sok játékos volt a jégen, így két perces büntetést kaptak, azonban a fehérváriak nem tudták értékesíteni a fórt. Két perccel később vendégek kerültek létszámfölénye, mégis Járossy Máté volt eredményes (3-3). Az 56. percben még tudott válaszolni a Partizán, Maletic Aleksa állította be a végeredményt (3-4).

A találkozó végén Galsi Péter, vezetőedző értékelte a találkozót:

„Annak ellenére, hogy soha sem kellemes vereséggel kezdeni egy bajnokságot, nem vagyok elkeseredve. A végeredménytől eltekintve tetszett a játék képe. A csapatunknak sokat kell még tanulnia minden téren, így az ilyen vereségekből is a lehető legtöbbet kell kihoznunk. A mérkőzés kezdetétől kezdve domináltunk és rengeteget lőttünk kapura. Az első játékrészben eldönthettünk volna a mérkőzést, de sajnos sorban hagytuk ki a helyzeteinket, és ahogy az a sportban szokott lenni, ez megbosszulta önmagát. A második harmadban túl sok önbizalommal mentük ki a jégre, de hamar hátrányba kerültünk és ettől kezdve a nyugodt játékunk egyfajta kapkodássá vált. Bár nagyon jó és fárasztó munka árán 3-3-ra tudtunk egyenlíteni, a végén egy szerencsétlen góllal újra előnybe került az ellenfél, amin már nem tudtunk változtatni. Úgy érzem, ennél több van a csapatban, amit most nem tudunk megmutatni. Ennek ellenére győzelemre éhesen várjuk a következő mérkőzést. A héten dolgozunk keményen tovább és tartjuk magunkat a tervhez, ami nem más, mint minden meccsen győzni.”

A csapat szombaton javíthat, amikor a KSI érkezik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.