Győzelmet ért a fordítás

• 2018.01.23. 11:48
Vasárnap a MAC gárdáját fogadta a serdülő „A” csapatunk. A hazaiak 0-2-ről fordítottak és végül 3-2-re megnyerték a találkozót. A mérkőzésről Nagy András, vezetőedző beszélt.

A MAC kezdte jobban a találkozót, a 8. percben Pechl Kristóf szerzett vezetést. (0-1) A fehérváriaknak ezután sem hagyott alább a lendülete, ennek ellenére a második harmad elején újabb budapesti találat következett, Németh Attila egy létszámfölényt kihasználva juttatta Pesti kapujába a korongot. (0-2) Erre már válaszoltak a hazaiak, Pechl szabálytalansága után Varga Balázs szerzett meg egy eladott korongot, és vágta a hálóba azt. (1-2) A gól felpörgette Nagy András tanítványait, és a 36. percben Farkas István Tamás egyenlített. (2-2) Végül a harmadik játékrész elején Fekete Alex állította be a 3-2-es végeredményt.

„A fiúk látták, hogy nem teljes csapattal érkezett a MAC, és így is álltak hozzájuk. Egyszerűen meg kell tanulnunk, hogy mindegy, hogy ki az ellenfelünk, nekünk azt a csapatot kell legyőznünk. Nem elég 50-60%-on teljesíteni, hanem mindig a maximumot kell kihozni magunkból. Jobban kell koncentrálni, pontosabban és többet kell lőni, valamint tudnunk kell támadásokat befejezni úgy, ahogy azt meg tudjuk csinálni az edzéseken. Hiába lőttünk kétszer annyit, mint az ellenfelünk, egy kapu előtti beadásból bepattant a korong a mi hálónkba. Hiába dolgoztunk, hiába mentünk, szinte felborult a pálya, de nem sikerült gólt lőnünk. Aztán a második harmadban megkaptuk a másodikat, pedig nem lehet azt mondani, hogy nem tették oda magukat a srácok, de egyszerűen nem tudták befejezni a helyzeteiket. Amíg bejutottunk a harmadba, addig semmi probléma nem volt, aztán jöttek a komplikációk, vagy eltaláltuk a kapust, vagy egy picit jobban védett a MAC kapusa. A második kapott gól után nekünk is sikerült kihasználni egy óriási kapushibát, az ellenfél hálóőre ki akarta lőni a korongot a harmadból, amit Varga levett ütővel, majd belőtte üres kapuba. Ezután felvettük a ritmust, elkezdtünk a saját tempónkban korcsolyázni, és sikerült megfordítani a meccset. Végig nagy feszültség volt a két csapat között, ami a végén verekedéssé fajult. A MAC ellen ez várható lesz a következő meccseken is, de ez benne van a hokiban, reméljük összekerülünk majd velük a végső összecsapásnál” – értékelt Nagy András.