Két meccsen két győzelem

• 2019.11.20. 12:00

Kölyök B csapatunk legutóbbi mérkőzéseit Ozsváth Ádám vezetőedző értékelte.

U14 B csapatunk legutóbbi hazai összecsapásán az Acélbikák együttesét fogadta, ahol magabiztos győzelmet arattak. Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el a mérkőzést követően: „Ahogy azt a dunaújvárosi meccs után kértem, jól játszottunk a DAB B elleni hazai találkozón. Sokat korcsolyáztunk, nagyon tetszett, ahogy passzoltunk, és ahogy a korong nélküli játékban mozogtunk és kértük vissza a pakkot. A második harmad végén, 6-1-nél azonban negyven másodperc alatt két olyan gólt kaptunk, amik elkerülhetőek lettek volna, aminek természetesen nem örültem. A harmadik játékrészben ismét jól dolgoztunk, szép gólokat ütöttünk, így összességében elégedett lehetek.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – Dunaújvárosi Acélbikák B 10-4 (4-1, 2-2, 4-1)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Csapó – Fazekas, Merkl, Ács, Debreceni-Bárány, Kiss, Sári, Leposa, Bóla, Kabai T., Németh, Marosdi, Tankó, Sótonyi, Farkas, Bráth, Matyeák, Hamrák, Házi, Máhl
Dunaújvárosi Acélbikák B: Deák (Puhl) – Vargyas, Szentandrássy, Szokolai, Nagy, Molnár, Révész, Pálinkás, Szakács, Szabó-Erős, Tokai, Szabó, Hajdu
Gólszerzők: Ács, hamrák, Kabai T. (2), Debreceni-Bárány, Sári, Marosdi, Máhl, Tankó, Farkas illetve Szakács (2), Vargyas, Hajdu

Szombaton az Óriások együtteséhez utaztak U14-eseink, ahol végül ötgólos hátrányból fordítva győzelmet arattak. A vezetőedző a három pont ellenére nem volt teljesen elégedett csapatával: „Az elmúlt hétvégén az ellen az Ajka ellen játszottunk, aki az első egymás elleni meccsünk óta többet tudott jégen lenni és szoros meccseket játszott több ellenfelével is. Bár ezt a hét elejétől kezdve többször elmondtam a srácoknak, nem nagyon vették a lapot és nem álltak bele a meccsbe. A 27.percben 6-1-et mutatott az eredményjelző az Ajka javára, ekkor talán rájöttek, hogy ez a teljesítmény bizony kevés lesz. Feladtuk magunknak a leckét, de az a munka, amit a meccs második felében elvégeztünk, elég volt a fordításra és egy 7-8-as győzelemre. Azt gondolom, hogy azért, mert összeszedtük magunkat és nem adtuk fel dicséret, viszont amiatt, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, fenékbe rúgás járna, ez mindenképp tanulságos meccs volt számunkra.”

Végeredmény: Óriások Jégkorong SE – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B 7-8 (4-1, 2-3, 1-4)
Óriások Jégkorong SE: Mészáros (Peternics) – Ekker D., Beck, Ekker M., Vincze, Gál, Verebély, Bánfalvi, Rákosi, Farkas, Poór, Weinhoffer, Pék, Szaniszló
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Csapó – Fazekas, Merkl, Domokos, Sári, Bóla, Kabai T., Németh, Tankó, Gál, Sótonyi, Bráth, Hamrák, Házi, Máhl, Kabai P.
Gólszerzők: Gál (4), Bánfalvi (2), Beck illetve Kabai P. (2), Fazekas, Bóla (2), Sári (2), Máhl

Szombaton hazai mérkőzés vár kölyök B csapatunkra, a szakember erről is szót ejtett: „A következő hétvégén a Justitia Szittyák csapatát fogadjuk, hatvan perc koncentrált játékot és győzelmet várok, de a gyerekeknek meg kell tanulni, hogy minden meccs 0-0-ról indul, nem onnan, ahol az adott ellenfél elleni előző mérkőzés véget ért.”