Legyőzték a tabellaelsőt

• 2019.12.20. 10:00
  • Fehérvárav19

Kölyök B csapatunk legutóbbi mérkőzésén győzelmet aratott az addig veretlen Győr együttese ellen. A találkozó után Ozsváth Ádám vezetőedző értékelt.

U14 B csapatunk legutóbbi mérkőzését hazai pályán játszotta, a veretlen Győr együttese látogatott Székesfehérvárra. Ozsváth Ádám gárdája végig vezetve, magabiztos játékkal aratott győzelmet a tabellaelső ellen, így a negyedikek a pontversenyben. A szakember a következőket mondta el a találkozót követően: „Azt gondolom, hogy sikerült a srácokat olyan állapotba hozni a meccs előtt, amilyenben egy mérkőzésre ki kell menni. Láttam a szemeken, hogy vissza akarnak vágni a győri vereségért, és éreztem, hogy az is motiválja őket, hogy egy veretlen csapat ellen játszanak. Már a győri meccs után is azt mondtam, hogy ha keményen dolgoznak a következő időszakban, akkor hazai pályán sikerülhet győznünk. Az elején kicsit talán idegesen kezdtünk, sok korongot elszórtunk, ezért nem volt olyan jó a játék képe.
Nem úgy a második harmadban, szerintem a szezon eddigi legjobb húsz percét tették a srácok a közösbe. Nem is csoda, hogy szinte minden korong végül nálunk kötött ki, keményen dolgoztunk koronggal és anélkül egyaránt. Sajnos a harmadik játékrészre talán kicsit elfáradtunk, vagy a tempó, amit mutattunk, vagy a tudat, hogy ezt megnyerhetjük okozta a harmadik harmadbeli gyengélkedést, de szerencsére most ez is belefért.
Igazi csapatmunka volt ez a srácoktól, örültem, hogy így hajtottak egymásért."

A Győr elleni mérkőzés összefoglalója:

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – Győri Nemak Dana ETO HC 6-3 (0-0, 5-0, 1-3)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Csapó – Nyikos, Fazekas, Merkl, Ács, Debreceni-Bárány, Sábián, Sári, Leposa, Bóla, Kabai T., Kabai P., Farkas, Bráth, Hamrák, Házi, Máhl
Győri Nemak Dana ETO HC: Horváth – Angyaláti, Pozsgai, Palla, Inoka, Sipák, Tompos, Bera, Boga, Pőcze, Varga, Tóth, Szigethy-Kovács, Namwong, Szomolányi, Ringl, Wunder, Csepregi
Gólszerzők: Bóla (3), Ács (3) illetve Tompos, Palla, Wunder

A következő mérkőzést idegenben játssza kölyök B csapatunk, a vezetőedző erről a találkozóról is szót ejtett: „Pénteken sem vár ránk kisebb feladat, Zalaegerszegre utazunk, ahol a másik olyan csapat vár minket, akit idén még nem tudtunk legyőzni.
Remélem, onnan is sikerül három ponttal hazajönni. Ez lesz az utolsó mérkőzésünk az alapszakaszban, várjuk, hogy hogyan folytatódik tovább a bajnokság.”