Ozsváth Ádám: „Olyat is láttam a srácoktól, amit már régóta várok”

• 2019.10.19. 11:00

U14 B csapatunk legutóbbi mérkőzéseiről, az erdélyi túráról és az előttük álló hétvégéről Ozsváth Ádám vezetőedzővel beszélgettünk.

U14 B csapatunk két utóbbi bajnoki mérkőzéséből egyet megnyert, egyet pedig elveszített. Az idegenbeli találkozón nagyarányú fehérvári győzelem született, mely után Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el: „A szezon harmadik meccsét a Justitia Szittyák együttese ellen játszottuk, jól kezdtünk, 7-0-ra nyertük az első harmadot. Ez egy kicsit könnyelművé tett minket, aminek aztán egy szoros nyert es egy szoros elvesztett harmad lett az eredménye. A mérkőzést magát simán hoztu, ám mégis bosszantó volt látni, hogy az első harmadban mutatott magabiztosság és szép játék eltűnt, erre fel is hívtam a srácok figyelmét, hiszen erősebb ellenfelek ellen ez megbosszulhatja magát.”

Végeredmény: Justitia Szittyák – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 2-11 (0-7, 0-3, 2-1)
Összeállítások:
Justitia Szittyák: Bauer (Szabó) – Rácz, Bilisics, Sárpátki, Ötvös, Kovács, Janák, Varga, Szűcs, Román-Párducz, László, Ajtai, Székely, Varga Kardos, Lányi
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Csapó – Merkl, Ács, Debreceni-Bárány, Kiss, Domokos, Sári, Bóla, Máhl, Németh, Tankó, Farkas, Bráth, Matyeák, Hamrák, Házi, Sótonyi
Gólszerzők: Varga, Ajtai illetve Máhl (3), Farkas (3), Tankó, Sári, Kiss (2), Házi

A következő összecsapást hazai pályán vívta U14-es csapatunk, ahol egy szoros mérkőzésen végül a vendégek elvitték a pontokat Székesfehérvárról. A szakember ennek ellenére elégedett volt a látottakkal, hiszen elmondása szerint nem az számít, hogy vereséget szenvedtek: „Vagy az előző mérkőzés után tartott „fejmosás”, vagy az, hogy a srácok tudták, keményebb ellenfél érkezik, megtette a hatását az Egerszegi Titánok elleni meccsen. Azt gondolom, egy nagyon jó, végre hokiszagú, tempós mérkőzést játszottunk. Igaz, kikaptunk egy góllal, de a társaság igazi karaktert mutatott, ilyen munka után emelt fővel hagyhattuk el a pályát.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – Egerszegi Titánok 2-3 (0-0, 1-1, 1-2)
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Csapó – Nyikos, Fazekas, Merkl, Ács, Debreceni-Bárány, Kiss, Sári, Leposa, Bóla, Kabai T., Németh, Tankó, Farkas, Bráth, Hamrák, Házi, Máhl, Kabai P.
Egerszegi Titánok: Csóbor K. – Szaller, Csóbor P. Gaál, Hajdu, Lenk, László, Domján, Papp, Wappel, Kiss, Farkas L., Szántó, Farkas O.
Gólszerzők: Kabai P., Farkas illetve László, Szaller, Farkas

A Székelyföldi Jégkorong Akadémia javaslata nyomán – a Magyar Jégkorong Szövetség és az érintett klubok támogatása mellett – a 2019/20-as szezonban útjára indult a Kárpát-medencei Magyar Liga, melynek keretein belül kölyök B csapatunk erdélyi túrán szerepelt, ahol ezüstérmet szereztek. Ozsváth Ádám erről a hétvégéről is beszélt: „Erdélyben az UTE B és a Székely Jégkorong Akadémia két csapata volt az ellenfelünk. A hosszú út után és annak a tudatában, hogy két nap telt el úgy, hogy nem voltunk jégen, négy sorral játszottunk az első meccsen, hogy mindenki szokja kicsit a jeget. Nem igazán pörögtünk ezen a mérkőzésen és nem játszottunk jól, de a végéig hajtottunk, így, kétszer is vezetett két góllal, végül sikerült 4-3-ra nyernünk. A délutáni találkozóra kicsit máshogy készültünk, tizenhét játékos öltözött, így pörgősebb játékkal hatgólos győzelmet arattunk. Másnap az UTE elleni reggeli meccsen jól kezdtünk, aztán három-négy egyéni hibát góllal büntetett az ellenfél, aminek következtében szétestünk. A vereséggel eldőlt, hogy az SzJA 3 ellen játszunk délután a másnapi döntőbe kerülésért, ahol egy érdekes szabálynak köszönhetően a döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz, a döntőt az UTE ellen vívtuk. Az utolsó két meccsen végre olyan elszántságot láttam a srácokon, amit már év eleje óta várok, keményen dolgoztak azért, hogy a korongot távol tartsák a kapunktól. Bár Újpesttől másodszor is kikaptunk, két jó harmadot játszottunk. Aminek külön örültünk, hogy Csapó Dominika lett a torna legjobb kapusa.
A túra mindenkinek jó emlék marad, hasznos volt csapatépítésre is, hiszen a Gyilkos-tóhoz is volt időnk elmenni és kicsit kikapcsolódni."

Szombaton Győrbe utazik kölyök B csapatunk, Ozsváth Ádám a várakozásait is elmondta: „A hazaérkezés után a srácok kaptak pár napot a regenerálódásra, hiszen mégis csak öt mérkőzést játszottak három nap alatt, illetve így volt idejük az iskolai lemaradásokat is pótolni. Azóta készülünk a következő bajnokira, Győrbe megyünk, a csoport egyik legjobb csapata lesz az ellenfelünk. Természetesen ettől függetlenül a győzelem a cél, és szeretném azt az elszánt játékot látni, amit a legutóbbi két meccsen mutatott a brigád.”