U14 A1 alapszakasz értékelő

• 2023.01.06. 17:22

Az alapszakasz visszavágóján jó teljesítményt nyújtott a csapat, hiszen az utolsó öt mérkőzésünkből négyet sikerült megnyerniük.

Az alapszakasz visszavágóján jó teljesítményt nyújtott a csapat, hiszen az utolsó öt mérkőzésünkből négyet sikerült megnyerniük. Az említett vereség is csak a mérkőzés első 2 percében nyújtott rövidzárlatból adódott, ahol az U14-eseknek sikerült három gólos hátrányt szerezniük a MAC csapata ellen. Időkérés után az edzők megbeszélték a játékosokkal, hogy „újra” kezdik a mérkőzést és nem foglalkoznak az eredménnyel. Ezt követően a játékosok jól játszottak, és majdnem sikerült ledolgozni mind a három gyorsan bekapott gólt.

A MAC csapata után a csapat Újpestre látogatott, ahol hosszabbításban tudtak nyerni. Galsi Péter vezetőedző így értékelte a győzelmet: „Nagyon örültem a győzelemnek, egy igazi csapatmunka volt. Fontos 2 pontot gyűjtöttünk.”

Ezután az év végén az U14-es korosztály A1-es csapatának három mérkőzése volt hátra. Az elsőt a DVTK csapata ellen játszották. A feladat egyértelmű volt a csapatnak: szép kombitatív támadójáték gyakorlása és azok minél eredményesebb befejezése. Galsi Pléter úgy gondolja, hogy sikerült megoldani ezt a feladatott és nagy arányú győzelem született.

Az Ajkai Óriások elleni mérkőzésről a vezetőedző az alábbiak szerint vélekedett: „Az Ajkai Óriások csapata egy fegyelmezetten védekező játékot játszott, és bár sikerült 5-2 re nyernünk, azt gondolom a játék képe nem volt a legmegfelelőbb, de fejben már mindenki az utolsó mérkőzésünkre készült.”

Az alapszakasz utolsó ellenfele a VASAS volt. Az edzői stáb ezt mérkőzést várta legjobban, mivel tudták, hogy ha jól játszik a csapat, akkor nem lehet akadály az ellenfél, nem úgy mint az első találkozón, ahol sikerült vereséggel zárni a meccset. Galsi Péter értékelte a mérkőzést: „Nagyon jól és koncentráltan kezdtünk, és hamar gólokat tudtunk lőni. AZ első két harmadot nagy arányban, 6-1 re tudtunk nyerni. Sajnos az utolsó harmadot sikerült elveszítenünk 1-2-re, de nem voltam csalódott.”

A szezon előtt a kitűzött cél az volt, hogy a legjobb négybe kerüljön a csapat, és ez sikerült is, sőt a 3. helyen zártak a játékosok. Ezután a legjobb mérkőzések következnek a csapat számára. Sajnos csak egyszer játszunk az ellenfelek, és így fog kialakulni, ki hányadik helyen kezdi el a play-off-ot. Galsi Péter világos célokat fogalmazott meg a fiatalok számára: „Célunk az alapszakasz helyezésen javítani, de legalább az első három helyről várni az ellenfelünket a play-offban. A Csapat számára a három mérkőzés után egy kis pihenő, majd az erdélyi KML tornán való részvétel vár.”