A döntőért játszanak a juniorok

• 2021.03.11. 13:30
  • Fehérvárav19

Juniorcsapatunk túl van a rájátszás első körén, ahol a Győri NEMAK ETO HC együttesével mérkőztek meg. Hazai pályán 11-2-re, idegenben pedig 5-4-re győztek a mieink, így bejutottak az elődöntőbe, ahol az UTE csapatával néznek szembe.

Vaszjunyin Artyom vezetőedző így értékelte a Győr elleni oda-vissza találkozókat: „Az idei első rájátszás mérkőzésünket hazai pályán a Győr ellen játszottuk. A kvalifikációs körben ők a hatodik helyen végeztek, így az alapszakaszban a B bajnokságban szerepeltek, de tudtuk, komolyan kell venni ezt a párharcot is és fejben kicsit már a következő, élesebb körre készültünk. Láttuk az eredményeiket, például legyőzték azt a Vasast, aki a napokban kiejtettek a MAC Budapestet a negyeddöntőben. Ennek alapján számítottunk arra, hogy képesek szoros meccsre, tehát élesnek kellett lennünk az első korongbedobástól kezdődően. Szerencsére egész mérkőzésen magas tempót diktáltunk, kihasználtuk a helyzeteinket, de nem lehettem maradéktalanul elégedett, hiszen még mindig elkövettünk olyan hibákat, amiket az elődöntőre mindenképp javítanunk kell.”

A győri találkozó vége izgalmasabbra sikerült: „Győrben is jól alakult a mérkőzés első két harmada, azonban 5-1es eredménynél kicsit leálltunk, bekövetkezett az, amiről már sokat beszéltünk a srácokkal. Nehezen tudtunk felpörögni a záró játékrészre, ezért ez a szoros 5-4-es végeredmény. Úgy gondolom, jókor kaptunk ébresztőt, az első perctől az utolsóig fegyelmezetten, keményen kell dolgozni.”

A Győri NEMAK ETO HC elleni hazai találkozó galériája:

Az U21-as bajnokság elődöntőjében az UTE-val találkoznak a juniorok. Vaszjunyin Artyom vezetőedző a következőképp tekint a párharcra: „Sokszor, hat alkalommal játszottunk ellenük a szezon folyamán, energikus, gyors csapat, gólerős, veszélyes játékosokkal rendelkeznek. Ismerjük az erősségeiket, gyengeségeiket, ezeket kihasználva készültünk az edzéseken. A szezonban mi talán kicsit jobban szerepeltünk, az egymás elleni mérleg is a mi oldalunkra dől, de a rájátszásban soha senkit nem szabad alábecsülni, teljesen más időszak, mint az alapszakasz, egy-egy játékos pont a playoffban kezd el a jobban játszani, mások az alapszakaszban remekeltek és az év legfontosabb részében visszaesik a teljesítményük, ilyenkor kiderül egy játékos valódi értéke, ereje. Tavaly sajnos nem tudtuk befejezni a bajnokságot, de idén kíváncsian várom kiből mit hoz ki a rájátszás.”