A rájátszásba kerülés a cél

• 2019.01.17. 10:00
  • Fehérvárav19

U16 B csapatunk legutóbbi mérkőzését Ozsváth Ádám vezetőedző értékelte.

Serdülő B csapatunk tabellelsőként végzett a B bajnokság nyugati csoportjában, így a középszakasz küzdelmeiben a rájátszásba, tehát az A bajnokságba kerülés a tét. Ez idő alatt hat csapat játszik egymás ellen, a középszakasz végén pedig a két legjobb szerepelhet tovább a bajnokságban. Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el a középszaksz első mérkőzése után: „Az elmaradt, illetve elhalasztott meccsek miatt nagyjából egy hónap kihagyás után játszottunk ismét mérkőzést. Kértem a srácokat, hogy megfelelően melegítsenek és készüljenek a találkozóra, ezt be is tartották, ennek eredményeképp pedig az első öt percben lőttünk két gólt. Sajnos csak három csatársorral és öt hátvéddel tudtunk utazni, így az állandóság ismét nem állt mellettünk. A mérkőzés további részében egyenlő erők harca folyt, a második harmadban egy pár perces rövidzárlat azt okozta, hogy az ellenfelünk megszerezte a vezetést. A harmadik játékrész végén lehoztuk a kapust, több helyzetünk is volt, de nem jött össze az egyenlítés. Az elvégzett munka azonban tetszett, innen kell folytatnunk, mert a bajnokság ezen részében minden meccs kemény lesz.”
Végeredmény: KMH SE – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B 3-2 (1-2, 2-0, 0-0)
Összeállítások:
KMH SE: Pálfi (Zöld-Bátkai) – Gábor, Marton, Pintér, Villási, Szeidl, Kozma, Tihanyi, Hatvári, Szénási, Fenyvesi, Büchinger, Nuszpl, Domokos, Siklósi, Gábor, Kerkovits, Seréti, Kiss
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Gáspár (Kajtor) – Pallag-Bozsák, Hodos, Horváth, Kovács, Bajkó, Szűcs, Kristály, Elekes, Salamon, Farkas, Gyuró, Nagy, Kálmán-Tilhof, Babócsai
Gólszerzők: Tihanyi, Szénási, Szeidl illetve Gyuró, Farkas

U16 B csapatunk következő mérkőzését hazai jégen játssza a Vasas ellen. A szakember beszét az előttük álló találkozóról is: „Hétvégen a Vasast fogadjuk, ők az A csoportból érkeztek, ezért fel kell vennünk egy gyorsabb sebességet és lépést kell velük tartanunk. Kíváncsian várom, hogyan oldjuk meg a feladatot és természetesen mindent megteszünk azért, hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból.”

A serdülő B következő hazai mérkőzése 2019. január 20-án, vasárnap 15:45-kor kezdődik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.