Az U14 A2-es csapat számára a cél: a csoportkör első négy helyének egyikének megszerzése

• 2023.11.30. 11:06

Az U14 A2-es csapat edzői értékelése Ozsváth Ádám vezetőedzőtől.

"Az alapszakaszt úgy kezdtük, hogy a srácokkal átbeszéltük a célokat erre a szakaszra. A könnyebben meghatározható rész az az első négy hely valamelyikének megszerzése. Játékban sok minden van, amiben javulnunk kell, sokszor tekeredünk rá a korongra, lövés helyett cipeljük azt, valamint az 1-1 elleni párharcokban is túl könnyen adjuk magunkat.

Az első meccset hazai pályán a Veszprém ellen játszottuk. Itt igazából túl sok helyzetben választottunk rossz megoldást, nem voltunk elég élesek így végig rohanhattunk az eredmény után. Talán a pozitívum az volt, hogy végig melózva egy utolsó másodperces góllal egyenlítettünk, de a hosszabbításból az ellenfél jött ki jobban.

A második meccs Dunaújvárosban volt. Készültünk arra, hogy lesz két srác az ellenfélnél, aki ebben a korosztályban a magasságbeli különbségüket kihasználva meccseket tudnak eldönteni. A meccs nagy részében jól is játszottunk, tudtuk is tartani őket, a kapusunk is tette a dolgát. Azonban két srác 4 góljára csak eggyel tudtunk válaszolni, így pontok nélkül tértünk haza.

A harmadik mérkőzés Szekszárdon került megrendezésre. Itt kellett nagyjából egy harmad, hogy megértsük, ha egyszerűen és határozottabban játszunk a magunk javára fordíthatjuk az állást, így a második és harmadik harmadban eldöntöttük a meccset és mindhárom pontot bezsebeltük.

A következő meccsen az Érd B érkezik hozzánk, eddig ellenük játszottunk a legjobban a selejtezőn. Jó csapatról van szó, bízom benne, hogy ugyanazt az arcunkat mutatjuk, mint legutóbb is ellenük, és akkor egy izgalmas szoros meccsre van kilátás."