Bronzérem az osztrák bajnokságban

• 2020.02.17. 12:00

Serdülő A csapatunk két győzelemmel és egy vereséggel zárta az osztrák négyes döntőt, így harmadik helyen, a legjobb magyar együttesként végeztek az Erste Bank Eishockey Liga U16-os versenysorozatában. A hétvégi tornáról Ondrejcik Rastislav vezetőedzőt kérdeztük.

Az Erste Bank Eishockey Liga idén útjára indította az U16-os tornasorozatot, ahol öt országból összesen tizennyolc csapat szerepelt. Nyolc osztrák, öt magyar, három szlovén, egy horvát és egy cseh együttes kapott meghívást a bajnokságba, ahol selejtező tornákkal kezdődtek a küzdelmek. Az itt elért eredmények alapján a legjobb tizenkét gárda játszott a döntőben való szereplésért. Serdülő A csapatunk a győri elődöntőn nyújtott teljesítménnyel elsőként kvalifikálta magát a négyes döntőbe, melyet a salzburg-i akadémián rendeztek az elmúlt hétvégén.

Ondrejcik Rastislav tanítványai az első napon kétgólos hátrányból fordítottak és a harmadik harmadban mutatott magabiztos játékkal végül legyőzték a házigazdát. A vezetőedző a következőképp értékelte a találkozót: „Az első meccsen jól kezdtünk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, jobban játszottunk az ellenfélnél, de sajnos nem tudtunk rájönni a receptre, hogy hogyan tudjuk átjuttatni a korongot a gólvonalon, ennek ellenére uraltuk a játékot. A kemény munka meghozta gyümölcsét, az első gólunk után a többi már jött magától, meg kell dicsérni a srácokat, mert az utolsó pillanatig hajtottak és küzdöttek.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia (Fehérvár AV19) – EC Red Bull Salzburg 4-2 (0-1, 0-1, 4-0)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia (Fehérvár AV19): Csibi (Gáspár) – Bagonya, Molnár, Sántha, Németh, Dézsi, Őri, Kiss, Járossy, Bajkó, Szabó, Deák, Salamon, Iuga, Farkas, Makai, Nagy, Alapi, Tilhof
EC Red Bull Salzburg: Clara (Ankirchner) – Sumpf, Repo, Reinthaler, Lam, Samanski, Ruckdäschel, Rebernig, Duller, Vinzens, Wurzer, Lemke, Auer, Lexer, Schreiner, Gruber, Kirschenbauer, Purdeller, Bosecker, Assavolyuk, Ziesche
Gólszerzők: Bajkó (2), Szabó, Németh illetve Schreiner, Auer

A második összecsapást szombaton, a MAC Budapest ellen vívták U16-osaink, ahol magabiztos, négygólos győzelmet arattak. Ondrejcik Rastislav így nyilatkozott a mérkőzésről: „Az eredmény alapján úgy tűnhet, hogy ez egy könnyű meccs volt, de azt kell mondanom, hogy keményen megküzdöttünk a négygólos győzelemért. Hatékony volt a kapu előtti munka, szép gólokat lőttünk és nem hibáztunk sokat, nem engedtük közel az ellenfelet és jól helyezkedtünk.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia (Fehérvár AV19) – MAC Budapest 5-1 (1-1, 2-1, 2-0)
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia (Fehérvár AV19): Gáspár (Csibi) – Bagonya, Molnár, Sántha, Németh, Dézsi, Őri, Kiss, Járossy, Bajkó, Szabó, Deák, Salamon, Iuga, Farkas, Makai, Gyuró, Nagy, Alapi, Tilhof
MAC Budapest: Straubinger (Kiss) – Kreisz, Bárdos, Leitold, Nagy, Nádasi, Ravasz, Angyalfi, Császi, Keresztes, Weidemann, Ivády, Simic, Zámbor, Győri, Molnár, Koncz, Wilhelem, Kárpáti, Németh
Gólszerzők: Farkas, Németh, Iuga (2), Gyuró illetve Simic

Vasárnap a KAC következett, ahol az osztrák együttes bizonyult jobbnak, a többi mérkőzés eredményei alapján pedig serdülő A csapatunk bronzérmet szerzett a tornán, így a legjobb magyar együttesként fejezték be a versenysorozatot. Ondrejcik Rastislav erről a találkozóról is beszélt, illetve röviden értékelte az osztrák tornasorozatot is: „A vasárnapi meccset nagyon jól kezdtük, az első tíz percben nem jött ki a Klagenfurt a védekező harmadból, de sajnos nem tudtuk gólra váltani a helyzeteinket. Egy kicsit láttam, hogy leeresztettünk a második tíz percben, kaptunk egy szerencsétlen gólt, ahol rengeteg ember volt a kapu előtt és a korong valahogy bepattant. A második harmadot hátrányban indítottuk, az ellenfél rögtön betalált, szépen kijátszottak minket. Tovább küzdöttünk, hajtottunk, egy buli után elvesztettük a korongot és egy kapura felé dobásnál bepattant a pakk a hálóba. Itt lehetett látni a srácokon, hogy egy kicsit kiengedtek, de megbeszéltük, hogy bármi lesz az eredmény, nem akarom látni, hogy feladják. A harmadik harmadban mindenki hajtott, néha rizikós dolgokat vállaltunk a szépítésért, de ez a mérkőzés sajnos így alakult, szerencsénk sem volt. Szimpatikus volt, hogy a játékosok nem adták fel. Ez nem a magyar bajnokság és nem vagyunk hozzászokva, hogy ha valami nem sikerül, akkor is menni kell tovább. Az elejétől a végéig küzdeni kell, nem hagyhatjuk magunkat. Egyszer nyersz, egyszer tanulsz, úgy gondolom, tanulságos volt számunkra ez a hétvége és az egész sorozat.”

Végeredmény: Klagenfurter AC – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia (Fehérvár AV19) 5-1 (1-0, 3-0, 1-1)
Klagenfurter AC: Müller (Idziorek) – Klassek, Waschnig, Piuk, Scherzer, Kropiunig, Hiller, Wieltschnig, Ebner, Lindner, David, Noll, Walder, Wadel, Lippitsch, Frimmel, Siftar, Dobnig
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia (Fehérvár AV19): Csibi (Gáspár) – Bagonya, Molnár, Sántha, Németh, Dézsi, Őri, Kiss, Járossy, Bajkó, Szabó, Deák, Salamon, Iuga, Farkas, Makai, Gyuró, Nagy, Alapi, Tilhof
Gólszerzők: Klassek, Piuk, Lippitsch, Siftar (2) illetve Szabó