Csapataink a rájátszásban

• 2022.03.07. 11:12

A juniorok és az ifik már elődöntőbe jutottak, a serdülők jól kezdték a negyeddöntőt.

Az elmúlt másfél hétben elkezdődött a szezon legfontosabb része utánpótlás csapatainknak. A hét hónapon át felépített kemény munkát most a playoff-ban kamatoztathatják fiataljaink. Ennek megfelelően junior csapatunk tegnap elődöntőbe jutott, ifjúsági együttesünk két mérkőzésen is túl van az ICEJL elődöntőjében, serdülőink pedig tegnap repülőrajtot vettek a negyeddöntőben. Lássuk a múlt hét eredményeit.

U21
Junior csapatunk számára döcögősen indult az Újpesti Jégkorong Akadémia elleni negyeddöntős párharc, hiszen a rossz helyzet kihasználás miatt elveszítették az első meccset, ráadásul hazai jégen. Vaszjunyin Artyom az első mérkőzés után nem volt kétségbeesett, hiszen látta csapatán, hogy csupán a balszerencse okozta a vereséget és az, hogy 39 lövésből mindössze kétszer sikerült betalálni. A hosszabbításban elveszített találkozó után Újpesten már sikerült nyerni magabiztosan 1:6-ra, míg tegnap bár vezetett az UTE az első harmad után, a második játékrészben négy gólt szerezve, simán nyertünk (5:1) és zártuk le a párharcot 2:1-s eredménnyel. A fiúk szerdán folytatják a rájátszást, az ellenfél a Vasas lesz, az immáron három győzelemig tartó párharcban.

U18
Az ifi együttesnek sajnos nem volt a juniorokéhoz hasonló sikerélménye a mögöttünk hagyott hétvégén. Az ICEJL elődöntőjében Klagenfurtba látogattak, ahol az első mérkőzésen 5:1-re kikapott a csapat. Akkor Ondrejcik Rastislav szerint csapata nem volt elég éles, agresszív és kemény. Ez sajnos egy nappal később sem lett jobb, ugyanis tegnap még nagyobb, 11:3-s vereséget szenvedett együttesünk, amivel az osztrák alakulat 2:0-ra vezeti a párharcot, amely szerdán Székesfehérváron folytatódik.

U16
Andrej Brodnik tanítványai szép sikerrel vették a magyar bajnokság negyeddöntőjének első akadályát tegnap. Fiataljaink minden harmadban két gólt lőve, simán nyertek a DHK ellen. A 6:2-s végeredményhez Moise Luca három ponttal (2+1), míg Karaisaridis, Pallós és Sajti 2-2 egységgel járultak hozzá. A párharc következő összecsapása szerdán kerül megrendezésre Debrecenben, sok sikert hozzá srácok!