Egy győzelem és egy vereség a középszakasz végén

• 2019.02.27. 14:00

Serdülő B csapatunk számára véget ért a középszakasz. A legutóbbi két mérkőzést Ozsváth Ádám vezetőedző értékelte, cikkünkben pedig megtekinthető a vasárnapi találkozó galériája.

Serdülő B csapatunk az alapszakaszban csoportelsőként végzett, így a középszakaszban erős csapatok ellen kellett bizonyítaniuk. Az elmúlt héten két mérkőzést játszottak, szombaton a Győr, vasárnap pedig a Ferencváros A csapata látogatott Székesfehérvárra. Az első mérkőzés után Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el: „A szombati meccsen azt a Győrt fogadtuk, aki már az A csoport rájátszására készülhetett ezzel az összecsapással, mi pedig a becsületpontok megszerzéséért mentünk a jégre. A srácok jó felfogással, határozottan álltak bele a meccsbe, így 3-1-re sikerült megnyerni az első harmadot. A második húsz percben az ellenfél eggyel közelebb került hozzánk, talán kicsit lazábban vettük itt a játékot, azt gondoltuk, hogy már magától megy minden. A harmadik játékrész előtt kértem is a srácokat, hogy az első harmadban mutatott hozzáállást szeretném újra látni és örültem, hogy az első tíz perc így is alakult, újabb két gólt lőttünk. Ezután sajnos elkövettük azt a hibát, hogy úgy gondoltuk, vége a mérkőzésnek. Ennek eredményeképp a találkozó vége nagyon izgalmas an alakult, de szerencsére egy gól előny kitartott a végéig, így egy jó csapat elleni győzelemmel hagyhattuk el a jeget.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – Győri Nemak-Dana ETO HC 6-5 (3-1, 1-2, 2-2)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Kajtor – Hakfelner, Orbán Gy., Pallg-Bozsák, Görög, Birkás, Kovács, Bajkó, Szűcs, Kristály, Salamon, Farkas, Gyuró, Nagy, Babócsai
Győri Nemak-Dana ETO HC: Szűcs (Chmelik) – Sipák, Józsa, Gengeliczky, Erdőhelyi, Láday, Székely, Hercsel, Koczkás, Mészáros, Selyem, Varga, Lévai, Csémi
Gólszerzők: Bajkó (2), Pallag-Bozsák, Hakfelner, Salamon (2) illetve Koczkás (2), Lévai, Sipák, Mészáros

A Ferencváros elleni találkozó galériája:

Vasárnap a Ferencváros A csapata látogatott a Raktár utcába, ahol négygólos vereséget szenvedett serdülő B együttesünk. Ozsváth Ádám így nyilatkozott a találkozót követően: „A vasárnapi mérkőzésen ugyanazt a felfogást kértem a gyerekektől, ahogy a Győr elleni meccs első negyven percében játszottak, azonban hamar látni lehetett, hogy nem tudjuk tartani a lépést az ellenféllel. Az első percben gólt kaptunk, majd ahelyett, hogy az amúgy szépen kijátszott emberelőnyeinkből gólokat ütöttünk volna, hagytuk az ellenfelet három gól különbségre elmenni. Ezután sikerült betalálnunk, ami adott egy kis reményt számunkra, de a harmad vége előtt két másodperccel kapott gól eléggé lelombozta a társaságot, sajnos ismét a saját buta hibáinkat büntette meg az ellenfél. Összességében azt kell mondjam, hogy az ellenfelünk győzni, mi pedig egy jót játszani jöttünk erre a mérkőzésre, ezért az összes egy az egy elleni párharcból vesztesen jöttünk ki. Ha egy kicsit küzdősebben állunk oda, talán máshogy alakul az egész találkozó.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – FTC-Telekom A 1-5 (0-2, 1-2, 0-1)
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Kajtor (Gáspár) – Hakfelner, Orbán Gy., Pallag-Bozsák, Horváth N., Kovács, Rukkenbauer, Debreceni-Bárány, Pál, Szűcs, Kristály, Gyuró, Nagy, Varga, Tilhof, Babócsai
FTC-Telekom A: Földes (Maruyama) – Schneck, Illés, Vadócz, Cserepes, Nagy Á., Orbán, Polgár, Krassó, Pella, Stoica, Fehér, Pekár, Demény, Zima, Nagy M., Ábrahám
Gólszerzők: Gyuró illetve Pella, Zima (2), Krassó, Ábrahám

Serdülő B csapatunk számára véget ért a középszakasz, a sorsolás szerinti következő ellenfél pedig a Debrecen lesz. A vezetőedző beszélt az előttük álló találkozóról is: „A középszakasz dolgozunk tovább, hogy a szezon végén minél jobb helyen zárhassunk. Nem nagyon ismerjük ez ellenfelet, hiszen sem tavaly, sem idén nem játszottunk velük. A Debrecen a III. csoport elején végzett, így biztos jó játekerőt képviselnek. Minél előrébb szeretnénk végezni, ehhez pedig ez a mérkőzés lesz az első állomás. Reményeim szerint egy jó mérkőzést fogunk játszani és el tudjuk hozni a három pontot.”