Ezüstérem a Négy Nemzet Tornán

• 2018.12.16. 11:00
  • jegkorongszovetseg.hu
A Szlovákia elleni történelmi győzelem után nem tudta megismételni a bravúrt a magyar ifjúsági válogatott. Az egy osztállyal magasabban játszó dán válogatott meggyőző teljesítménnyel végül 4-2-re győzött. A tornát Szlovákia nyerte, ezüstérmes lett Magyarország, bronzérmes Ukrajna, a negyedik helyet pedig Dánia szerezte meg.

Kiegyenlített játékot hozott a nyitó játékrész, a kapura lövést mi nyertük 8-6 arányban. A harmad közepén lecsaptunk egy eladott korongra, de a lehetőséget nem sikerült kihasználni. A dánok viszont belőtték a helyzetüket öt perccel a harmad vége előtt.

A második harmad ismét egyenlő erők küzdelmét hozta, a különbséget a nagyon precíz helyzetkihasználás jelentette. A 31. percben hosszú cselsorozat végén Almquist, majd egy perccel később Jensen talált be egy megugrást követően. Két perccel a harmad vége előtt egy távoli lövésbe is sikerült beleérni, így 4-0-ás állás mellett jöhetett a záró játékrész

Jól kezdtük a harmadik harmadot, a 43. percben Rózsahegyi András révén szépíteni tudtunk emberelőnyből. Az ellenfél viszont nagyon stabilan játszott, így felzárkózni  egészen az utolsó percig nem sikerült, ekkor emberelőnyt kaptunk, amit gólra váltottunk Ambrus Gergő révén. Dánia magabiztos játékkal 4-2-re győzte le az előző napon történelmi bravúrt végrehajtó magyar csapatot.