Győzelem Szlovákia ellen

• 2018.12.15. 10:00
  • jegkorongszovetseg.hu
Szenzációs siker a káposztásmegyeri Négy Nemzet Tornán: Magyarország ifjúsági válogatottja 1-4-ről fordítva hosszabbításban múlta felül A csoportos ellenfelét.

A szlovákok léptek fel támadólag, az első veszélyes lövéseket Horváth Dominiknak kellett hárítania. A magyar válogatott igyekezett felvenni a versenyt az elithez tartozó ellenféllel, ami többnyire sikerült is. Idővel beszorították fiataljainkat a vendégek, és a 12. percben megszerezték a vezetést, Andrej Kiss volt eredményes, 0-1. A folytatásban kapusunknak többször is bravúrokat kellett bemutatnia.

A második harmad harmadik percében növelték előnyüket a szlovákok, Valigura középre adott, Sojka belőtte, 0-2. Utána felpörögtek a mieink, mentek az egyenlítésért, de nem ment be egyetlen helyzetünk sem. Nem úgy a szlovákok egyik lehetősége, Jellus talált közelről, 0-3 a 32. percben. Aztán a 34.-ben összejött a szépítés, Lövei Dávid szerzett korongot, passzolt, Sárdi Máté bevágta, 1-3. A játékrész utolsó perceiben a vendégek domináltak, kapuvasig jutottak. Utána megint Valigura lépett meg, vitte a korongot, a kapust, a kaput is, ám a játékszer előbb jutott át a gólvonalon, 1-4.

A 45. percben Mesterházy lövését védte a kapus, ám a kipattanó visszakerült hozzá, megkerülte a ketrecet, és a túloldalról belőtte, 2-4. Beindult a bolt, a 49. percben mínusz egyre zárkóztak a srácok: Falus Ádám kék vonalas bombája megpattanva jutott a szlovák kapuba, 3-4. Északi szomszédaink felpörögtek, megindultak, de kitartott a hazai gárda. Jött még egy Valigura-szóló, ez már kimaradt. Aztán emberelőnybe kerültünk és egyenlítettünk: ismét egy Falus-bomba talált utat a szlovák kapuba, 4-4 az 58. percben, jöhetett a hosszabbítás.

3 a 3 ellen a szlovákok domináltak, de Horváth Dominik mindent védett, és a magyar játékosok próbáltak kontrázni. Egy ilyen alkalommal palánkra lökés miatt emberelőnybe kerültünk, és ebből sikerrel jártunk: Gáspár Levente pontos passzt kapott, amiből jókora gólt lőtt, 5-4.

A magyar ifjúsági válogatott ezzel 5 pontos a tornán, mögötte az A csoportos Szlovákia 4, a divízió I/A csoportos Ukrajna – amely délután legyőzte Dániát 5-4-re rendes játékidőben – 3, valamint az ugyancsak A csoportos Dánia 0 ponttal áll. Szombat délután 15:30-tól a tornagyőzelemért játszik Dánia ellen U18-as csapatunk.