Így kezdték a szezont a legkisebbek

• 2021.10.07. 13:39

Szeptember közepén a szupermini korosztály megkezdte szereplését az idei évadban. Az U8-as csapat felkészüléséről és az eddig lejátszott, illetve az előttük álló tornákról Rajz Áron, a csapat edzője összegzett.

Rajz Áron először a nyári felkészülésről és a tornák lebonyolításáról beszélt: „A közös jeges edzéseket augusztus 2-án kezdtük, de az első időszak a visszaszokásról szólt, illetve ekkor sokan még a nyaralásukat töltötték a családjukkal. Augusztus végére vált teljessé a keret, azóta heti három alkalommal vannak jégen a gyerekek. Az edzéseken, amiket minden esetben játékos feladatokkal, vidámsággal igyekszünk megtölteni, a fókusz a sport alapjainak elsajátításán van, szeretnénk a legjobb tudást átadni a kicsiknek. A szezonnak nagyjából 40 fővel vágtunk neki, ez a létszám idővel a Teki Hokiból leigazolt játékosokkal fog emelkedni. A szuperminiknél nincs fix mérkőzésszám, a célunk az, hogy minden játékos legalább 5-6 tornára eljusson a szezonban, ahol négy 18 perces mérkőzést játszanak, percenkénti cserékkel. Van olyan hétvégénk is, hogy minden gyermek versenyez, ki hazai, ki idegenbeli tornán vehet részt.”

Rajz Áron a korosztály eddigi lejátszott tornáiról, illetve az előttük álló kihívásokról foglalta össze gondolatait: „Az első hazai fordulót izgatottan várták. Négy mérkőzést játszottunk, de a végére kicsit elfáradtak, ez látszott a játékon. Nagyon sok jó dolgot láttunk, edzőként felismertük, mire kell fektetni a legnagyobb hangsúlyt az előttünk álló hetekben. A következő tornát október 10-én játsszuk Érden, ahova két csapatot is viszünk, tehát 16 játékos és 2 kapus mérheti össze tudását az ellenfelekkel. Ez egy piros torna lesz, ahova azokat a játékosokat visszük, akik nemrég kezdték a jégkorongot vagy még a korosztály legfiatalabbjai közé tartoznak, hiszen ötévesek is vannak a csapatban. Egy jó hangulatú, mozgalmas tornára számítunk, ahol azt szeretnénk látni a gyerekektől, hogy kitartóan és élvezettel játsszák végig a mérkőzéseket” – tette hozzá a szakember.