Indul a középszakasz a junioroknál

• 2021.02.03. 18:36
  • Fehérvárav19

Juniorcsapatunk megnyerte az alapszakaszt, így biztos résztvevője lesz a 2020/2021-es szezon rájátszásának. Fiataljaink a Miskolc otthonában kezdik meg a középszakaszt. Az ide vezető út utolsó szakaszáról Vaszjunyin Artyom vezetőedzőt kérdeztük.

Vaszjunyin Artyom vezetőedző az UTE elleni oda-vissza mérkőzésekkel kezdte az értékelőt: „Egymás után kétszer játszottunk az újpestiek ellen, hazai pályán kikaptunk egy rossz középső harmadot produkálva, úgyhogy szerettünk volna visszavágni. A csapat december óta hullámzó teljesítményt nyújtott, így egyszerű hokival, hibákat elkerülve igyekeztünk legyőzni őket az otthonukban. Nem játszottunk annyira jól, viszont az első kapott gól után felébredt a csapat, négy perc sem telt el, mikor sikerült egalizálnunk. A szezon során már többször is túlórában vagy büntetőket követően dőlt el a pontok sorsa, egy alkalmat kivéve mindig mi jöttünk ki győztesen a végén. Ez most sem volt másképp, a hosszabbítás harmadik percében gólra tudtuk váltani az emberelőnyt. Elégedettek vagyunk az eredménnyel, főleg, hogy egy gólon tartottuk az ellenfelet és sikerült visszavágni.”

A szakember így látta a Vasas SC elleni hazai találkozót: „Sajnos hazai pályán is folytatódott a hullámzó teljesítmény, az első játékrész után 2-0-ra vezettünk, nagyon jó, fegyelmezett játékot mutattunk, a második harmadban mégis elengedtük a taktikát is, szétestünk és három gólt kaptunk, ezekre pedig nem is tudtunk akkor válaszolni. Szerencsére a harmadik felvonásra megint összekaptuk magunkat és megfordítottuk a mérkőzést. A két és fél év külföldi kitérő után Székesfehérvárra visszatérő játékosunk, Komáromy Botond már a második találkozóján két gólt is ütött.  A srácoknak muszáj megtanulniuk, sokkal fegyelmezettebben kell játszani hatvan percen keresztül, nem egy-egy harmadot megnyomni.”

A legutóbbi alkalommal nyerni tudtak a mieink A DVTK Jegesmedvék otthonában: „A Miskolc csapatával nagyon jó, izgalmas meccseket szoktunk játszani. A sok lövésből is látszik, mindkét csapat hajlamos feladni a védekezést, ami a rájátszásra ki kell javítanunk. Elszántság, kemény munka látszott a fiúkon, hisz az első harmadban három gólt is tudtunk ütni egy igen erős csapatnak. Kiemelném a kapusunkat, Belomoev Konstantint, aki 45 lövést 95,56%-os hatékonysággal védett, de a hátvédek is jól dolgoztak a kapu előtt, takarítani tudták a kipattanókat. Ezen a mérkőzésen már enyhébb teljesítmény-ingadozást éreztem, csupán pár perces kiesések jellemezték a játékunkat. Ez a 6-2-es győzelem döntött az alapszakasz-elsőségről, ami nagyon szép teljesítmény visszatekintve a folyamatos nehézségekre, gondolok itt vírus miatti vagy a sérülések okozta létszámhiányra.”

Az utolsó alapszakasz mérkőzésen is győzelmet könyvelhetett el a csapat: „Nem voltunk egyszerű helyzetben, ismét kidőlt két kulcsjátékosunk kisebb sérülés miatt. Át kellett rendezni a sorokat és a pozíciókat is, volt hátvéd, aki csatárt játszott vagy épp szélső, aki center poszton kapott lehetőséget. Le a kalappal a srácok előtt, mert így is, ilyen szokatlan összeállítással, kemény meccsen sikerült itthon tartani a három pontot. Nagy erőssége a csapatnak, bárki is legyen az ellenfél, nekünk pedig bármilyen is az összeállításunk, mindig hajtunk a győzelemért.  Ilyenkor okosabban, fegyelmezettebben, élesebben kell játszani, hamarabb elfáradunk mentálisan és fizikálisan is, Ilyenkor megmutatkozik, ki képes előre lépni és a hátán vinni a csapatot, ki tud vezéregyéniségként dolgozni. Megnehezítette a meccset még az is, hogy kétszer kaptunk 2+10 perces kiállítást, az egyik harmad felében a csatároknál, a másikban a hátvédeknek kellett duplázni. A kapusunk, ezúttal Mag Örs ismét jól teljesített (94,44%), így 3-2 arányban győzelmet ünnepelhettünk. Bár a korongbedobás előtt biztos volt, alapszakasz győztesek leszünk, az igazi sportoló minden meccsen nyerni akar, még akkor is, ha már nem volt tétje a helyezést tekintve.”

A középszakasz tétje nem más, mint az ellenfél választási jog elnyerése a rájátszásra: „A középszakaszban az első négyes (DVTK Jegesmedvék, UTE, MAC Budapest, IOGJA) játszik egymással egy oda-vissza kört, kialakul az első négy helyezett, akik sorrendben az 5-8. helyen álló csapat közül választhatnak ellenfelet a rájátszás első körére. Ha a legjobb akarsz lenni, a legjobbakat is le kell győzni, erről fog szólni a középszakasz.”