Jöhet az elődöntő

• 2019.03.11. 10:00
  • Fehérvárav19
Serdülő A csapatunk Vasas elleni negyeddöntő-mérkőzéseit Ondrejcik Rastislav vezetőedző értékelte. Cikkünkben megtekinthető a hazai találkozó összefoglalója és galériája.

Serdülő A csapatunk a Vasas ellen játszotta az idei szezon negyeddöntőjét. A két győzelemig tartó párharc mindkét mérkőzését magabiztosan nyerték U16-osaink, így a legjobb négy között folytatják a versenysorozatot. Ondrejcik Rastislav vezetőedző a következőket mondta el a hazai összecsapás után: „Az első meccsen nagyon jól kezdtünk, három perc alatt három góllal vezettünk. A harmadik találat után lekapcsoltunk kicsit, azt gondolták a srácok, hogy harminc százalékon is elég menniük, az ellenfél pedig kihasználta ezt és feljött egygólos különbségre. Ezt megbeszéltük az első harmadszünetben, a második pedig ráléptünk a gázra, megfelelő sebességgel és odafigyelésssel kezdtünk dolgozni, ez pedig hozta az eredményt, elég nagyarányú győzelmet arattunk. Az első mérkőzésen a koncentráció és a védekezés nem volt rendben. Ha bajnokok akarunk lenni, ebben nagyon sokat kell javulnunk, hiszen egy ügyesebb ellenfél ki fogja használni a hibáinkat.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia A - Vasas SC 9-3 (3-2, 4-0, 2-1)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia A: Csibi (Hegedűs) – Farkas B., Kaibás, Horváth B., Dézsi, Jábor, Kiss, Birkás, Deák, Szabó B., Szabó P., Ambrus, Fodor, Keceli-Mészáros, Fekete, Salamon, Farkas L., Horváth I., Alapi
Vasas SC: Balázs (Halász) – Károly, Csajbók, Matusek, Kiss, Borsos, Trauttwein, Maslouski, Hladony, Nemcsics, Márkus, Szemerei, Deák, Halász, Királyfalvi, Csiki, Erdődy, Balasits
Gólszerzők: Dézsi (2), Kiss, Horváth B., Ambrus (2), Jábor, Fodor, Fekete illetve Hladony (2), Balasits

A Vasas elleni hazai találkozó összefoglalója:

A második mérkőzésre a Vasas otthonában került sor, ahol serdülőink nyolcgólos győzelmet arattak. A szakember ezt a találkozót is értékelte: „Lassan indult be a játék, az első harmad után egy góllal vezettünk és valószínűleg nekünk ez jót tett akkor, szépen, lassan építettük fel magunkat. Szép gólokat lőttünk és mindenképpen videózni fogunk, mert voltak olyan dolgok, amiket kérni szoktunk és ezúttal tökéletesen megvalósították a játékosok, például a korong nélküli játékkal kapcsolatban. Gyönyörű akciókat láttunk és ezeket tovább kell vinni. A harmadik harmadban egy picit variáltunk a sorokon, mindenkit kipróbáltunk többféle szerepben, a csatárok hátul voltak, a védők pedig támadót játszottak. Látni akartuk, hogy ha szükség van rá, ki mennyire tud beleállni másik szerepbe, mennyire tud szokatlan szituációkhoz alkalmazkodni.”

Végeredmény: Vasas SC – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 1-9 (0-1, 0-4, 1-4)
Vasas SC: Balázs (Halász Sz.) – Királyfalvi, Csajbók, Matusek, Borsos, Szöllősi, Trauttwein, Maslouski, Nemcsics, Márkus, Szemerei, Hladony, Halász Á., Tóth, Károly, Csiki, Erdődy, Balasits
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Hegedüs (Csibi) – Farkas, Horváth B., Dézsi, Jábor, Kiss, Deák, Szabó B., Szabó P., Ambrus, Fodor, Keceli-Mészáros, Fekete, Salamon, Horváth I., Alapi
Gólszerzők: Hladony illetve Ambrus (3), Deák, Jábor, Horváth B. (2), Szabó P., Fodor

A legjobb négy között a MAC Budapest csapata lesz serdülőink ellenfele, a vezetőedző az elődöntővel kapcsolatban is elmondta meglátásait: „Hazai pályán kezdünk, picit variáltunk a kiíráson, így szerdán kezdünk majd itthon. Vasárnap indul a munka, szerdán pedig elkezdjük az elődöntőt. Úgy gondolom, hogy most olyan szakaszban vagyunk, ahol bármi lehet és kemény mérkőzések állnak előttünk. Apró dolgok fognak dönteni abban, hogy ki lesz a sikeresebb. A szezon során is komoly meccseket játszottunk. Van pár sérültünk, Kiss Ádám és Molnár Gergő nem fognak tudni jégre lépni, a pótlásukon pedig dolgozunk.”

Serdülő csapatunk 2019. március 14-én, csütörtökön kezdi az elődöntőben való szereplést a MAC Budapest együttese ellen, a két győzelemig tartó párharc első összecsapása 18:00-kor kezdődik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.