Két mérkőzés, öt pont

• 2020.01.24. 10:00

Kölyök B csapatunk legutóbbi mérkőzéseiről Ozsváth Ádám vezetőedzőt kérdeztük.

U14 B csapatunk két hazai mérkőzést játszott az elmúlt héten, ahol összesen öt pontot gyűjtöttek, miután rendes játékidőben legyőzték az Ajka együttesét és büntetőkkel jobbnak bizonyultak az Újpestnél. Az első összecsapást követően Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el: „Nagyon jól kezdtük a meccset, mindenki azt tette, amit kértem, aztán ahelyett, hogy 2-0-nál folytattuk volna, amit elkezdtünk, nekiálltunk egyénieskedni. Ezzel visszahoztuk a meccsbe az ellenfelet és döntetlennel mentünk az első szünetre. A második harmadban szinte ugyanez ismétlődött, annyi különbséggel, hogy ezt kétgólos előnnyel zártuk, de a játék képe nem tetszett. Sajnos ez a harmadik harmadra sem javult, ez egy ilyen nap volt, de a kettőből egy gól előny maradt, így sikerült megszerezni a három pontot.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – Óriások Jégkorong SE 6-5 (2-2, 4-2, 0-1)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Csapó – Debreceni-Bárány, Nyikos, Németh, Fazekas, Sári, Ács, Sábián, Leposa, Máhl, Merkl, Tankó, Kabai P., Kabai T., Farkas, Bráth
Óriások Jégkorong SE: Peternics (Rapi) – Ekker D., Lénárt, Beck, Ekker M., Vincze, Gál, Verebély, Bánfalvi, Rákosi, Farkas, Weinhoffer, Pék, Szaniszló
Gólszerzők: Farkas, Ács, Tankó, Sábián, Sári, Kabai P. illetve Beck (3), Verebély, Rákosi

Az UTE elleni találkozó összefoglalója:

A következő mérkőzésre az UTE együttese érkezett Székesfehérvárra, ahol egy izgalmas összecsapáson végül büntetőkkel sikerült legyőzni a vendégeket. A vezetőedző elégedetten nyilatkozott a találkozó után: „A srácoknak a pénteki edzés után -ami szintén nem volt az igazi, akárcsak az előző összecsapás- egy korongmentes hetet ígértem, ha szombaton az UTE ellen is ezt a játékot mutatják. Hétvégén mintha más játékosok jöttek volna ki a pályára, egy hajtós, szuper, izgalmas meccset tudtunk játszani. Azt kell mondjam, hogy még a Győr elleni játékunkat is felülmúltuk, pedig eddig az volt a legjobb. Tetszett, ahogy hajtottunk egymásért, idén még nem játszottunk döntetlent, nagyon jó volt, ahogy a három a három elleni játékban játszottunk, és ahogy az emberhátrányt kivédekeztük. Aztán jött a hab a tortára, négyből négy büntetőt értékesítve sikerült megszerezni az extra pontot. Nem is tudom, hogy láttam-e már ilyet a srácoktól, ráadásul minden lövőnk nagyon magabiztos volt, és a kapusunk is tette a dolgát. A meccs végén persze elhangzott tőlem, hogy miért csak „fenyegetés” hatására hajtunk így, de remélem, hogy a bajnokság hátralevő részében a szombati formánk lesz ránk jellemző. Szükség is lesz erre, hiszen a PHC csapata jön hozzánk, aki ezt az Újpestet idén már kétszer is megverte.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – UTE B 5-4 b.u. (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0)
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Csapó – Nyikos, Fazekas, Merkl, Ács, Debreceni-Bárány, Sábián, Sári, Kabai T., Németh, Tankó, Farkas, Bráth, Házi, Máhl, Kabai P.
UTE B: Gazsek (Pákozdi) – Szalisznyó, Zhang, Sárközi, Lászlóffy, Bartus, Mozolai, Németh, Gazsó, Orgoványi, Kajner, Pásztor F., Pásztor K., Márton, Peternel, Kopfer
Gólszerzők: Fazekas (2), Farkas (2), Sári illetve Kajner, Sárközi, Lászlóffy, Szalisznyó