Kóger István: "Kellenek az ilyen mérkőzések"

• 2018.12.08. 10:00
  • Fehérvárav19
Kölyök A csapatunk legutóbbi mérkőzését Kóger István vezetőedző értékelte.

Kölyök A csapatunk az elmúlt hétvégi mérkőzésen első vereségét szenvedte el a szezonban, igaz csak büntetők után maradtak alul a Ferencváros otthonában. U14-eseink a pontvesztés ellenére is magabiztosan vezetik a tabellát és a pontlistán első helyezett játékos is székesfehérvári. Kóger István vezetőedző így nyilatkozott a mérkőzésről: "Több nagyarányú győzelem után végre volt egy olyan meccs, ami két nagyjából azonos erősségű csapat párharcát hozta, hiszen a második helyezett otthonába látogattunk. Az ellenfélnél is vannak kiemelkedő képességű, gólerős játékosok és nálunk is. A pontlistán az első hat helyet e két csapat játékosai foglalják el. A mérkőzés ennek megfelelő volt, sikerült kétgólos vezetéshez jutnunk, a Ferencvárosnak már ekkor is megvoltak a helyzetei, a jó kapusteljesítménynek köszönhettük a vezetést. A második harmadban ki tudott egyenlíteni az ellenfél, a harmadik játékrészben sebességet váltottunk. Ott éreztem a srácokon, hogy a görcsösséget és a stresszt, amit egyrészt az erős ellenfél, másrészt pedig óhatatlanul is az ellenfél padján álló nevelőedzőik látványa okozott, az öltözőben tudták hagyni. Ekkor kimondottan jól játszottunk, nagyon sokat tartózkodtunk az ellenfél harmadában és megvoltak a lehetőségeink, hogy eldöntsük a mérkőzést. Egy szerencsétlen emberelőnyös szituációnál viszont a Ferencváros tudott gólt szerezni hátrányban, így a harmad vége előtt időt kértünk, lehoztuk a kapust. A srácok tökéletesen betartva a megbeszélteket komoly munkát végeztek a kapu előtt, gyorsan járatták a korongot, el tudták lőni jó pozícióból és ki tudtunk egyenlíteni, tehát a rendes játékidő döntetlennel végződött. Közel volt ez az igazságos eredményhez, bár összességében több munkát tettünk bele, több helyzetet alakítottunk ki, de az ellenfél is nagyon jól játszott. Hosszabbításban kaptunk egy emberelőnyös szituációt, de a négy a három elleni játék nagyon furcsa volt a srácoknak, hiszen nem is igazán gyakoroltuk, kicsit túlbonyolították, sok hiba csúszott be, így a ráadás gól nélkül ért véget. Jött a büntetőpárbaj, ami ugye egy kicsit szerencse kérdése is. Mindkét oldalon vannak jól képzett játékosok. Nekünk az első kettő kapufáról kipattant, nekik pedig egy bement, így tulajdonképpen egy gól különbséggel nyerni tudott a Ferencváros."
A szakember arról is beszélt, hogy mit lehet tanulni ebből a mérkőzésből, illetve azt is elmondta, hogy mik a céljaik a szezonban: "A végén azt kellett mondanom a srácoknak, hogy a győzi akaráshoz és a vert helyzetből való felálláshoz gratulálok. Ennek ellenére jobban kellett volna koncentrálnunk a mérkőzés elején a helyzetek kihasználásánál. Edzőként azt mondom, hogy ebben a korban is szükség van ilyen mérkőzésekre, ahol kiélezett, utolsó pillanatig tartó a küzdelem. Sokkal többet tanulunk egy ilyen büntetőkkel eldöntött mérkőzésből, mint egy nagyarányú győzelemből. Rendes játékidőben továbbra is veretlenek vagyunk, egy hosszabbításos győzelmünk és egy büntetők utáni vereségünk van, ahol pontot vesztettünk. Ezekkel együtt is úgy gondolom, hogy továbbra is a bajnoki arany a cél."

Végeredmény: FTC-Telekom - Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 4-3 b.u. (0-1, 1-1, 2-1, 0-0, 1-0)
Összeállítások:
FTC-Telekom: Hajdu (Szabó Rácz A.) – Jilly, Bisz, Szász, Keszthelyi, Boros, Pál, Mártonffy, Girán, Cserepes, Temesi, Törőcsik, Szabó Rácz M., Molnár, Magyar, Kerekes, Czakó
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Megyeri (Orbán) – Bagonya, Molnár, Sántha, Pallag-Bozsák, Németh, Bravo, Szabó, Szakáll, Járossy, Sajti, Prókai, Lencsés, Balogh, Iuga, Schubert, Makai
Gólszerzők: Szabó Rácz M. (3), Mártonffy illetve Járossy, Németh, Schubert

Kölyök A csapatunk számára most egy kis szünet következik, legközelebb december 15-én lépnek jégre hazai pályán az Óbuda Hockey Academy együttese ellen.