Legyőzték a tabellaelsőt

• 2019.01.15. 12:00
  • Fehérvárav19

Kölyök B csapatunk A Győr együttesét fogadta a hétvégén, és végül győztesen hagyta el a jeget a tabellaelsővel vívott párharc után. A találkozót Ország Martin vezetőedző értékelt.

Kölyök B csapatunk a szezonban először tudta legyőzni a listavezető Győr együttesét. A mérkőzés után Ország Martin vezetőedző a következőket mondta el: „Egyik csapat sem kezdte túl jól a találkozót, egyenrangú felekként tudtunk játszani a mérkőzés kezdetén, bár a Győrnek több helyzete volt. A kapunk előtti védekezés hagyott némi kivetni valót maga előtt, de a kapusteljesítményünk kiváló volt. Voltak nagyobb helyzeteink, ám ezeket nem tudtuk értékesíteni, a kimaradt ziccerek pedig meg is bosszulták magukat, kaptunk két gyors gólt. Ettől kicsit le is törtek a srácok, de szerencsére a második játékrész elején sikerült lőnünk egy értékes gólt és a játékosok kezdték elhinni, ha csapatként dolgoznak és betartják azokat az utasításokat, amiket kértem tőlük, akkor lehet keresnivalójuk ezen az összecsapáson. A harmadik harmad igen eseménydús és izgalmas volt, ezt az etapot sikerült is behúznunk 3:1-re. Összességében nagyon büszke vagyok a csapatra és egytől egyig a játékosaimra, kétszer is fel tudtunk állni hátrányból és fegyelmezett játékkal vissza tudtunk vágni a Győrnek. Persze ki szeretném emelni, hogy ehhez egy bravúros kapusteljesítményre is szükség volt.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – Győri Nemak-Dana ETO HC 4-3 (0-2, 1-0, 3-1)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Hajdu (Nagy) – Debreceni-Bárány K., Fazekas, Haraszt, Ács, Bóla, Julling L., Bozai, Sümegi, Jilling B., Túri, Varga, Kovács, Házi, Debreceni-Bárány R., Kabai P.
Győri Nemak-Dana ETO HC: Mészáros – Pozsgai, Palla F., Papp, Varga, Sárkány, Buda, Sipák, Palla X., Boga, Bera, Kolozsvári, Palla M., Tompos, Rajczi, Namwong, Ringl
Gólszerzők: Fazekas, Kovács, Túri, Jilling B. illetve Papp, Namwong, Palla M.
U14 B csapatunk idegenben játssza következő mérkőzését. A szakember arról is beszélt, hogy mi az, amin a találkozót megelőzően dolgoznak és hogy mit vár a jelenlegi második helyezett ellen: „Az Egerszegi Titánok együttese lesz a következő ellenfelünk. Parázs, jó mérkőzésre számitok, nekik szintén van miért visszavágnunk, ugyanis ebben a szezonban még őket sem sikerült legyőzni. Hasonló teljesítménnyel, mint a Győr ellen, ez a mérkőzés is nyerhető. A héten próbálunk csiszolni a védekező harmadbeli játékunkon és a közvetlen kapu előtti védekezésen.”