Megnyerték a középszakaszt

• 2019.02.14. 10:00

Kölyök A csapatunk számára véget ért a középszakasz, ahol a tabella első helyén végeztek. Vaszjunyin Artyom vezetőedző, illetve Iuga Dávid, az együttes támadója mondták el meglátásaikat, cikkünkben pedig megtekinthető az FTC elleni mérkőzés összefoglalója és galériája.

Kölyök A csapatunk címvédőként kezdte meg idén a bajnokságban való szereplést. U14-eseink tizenhat mérkőzésen mindössze három pontot veszítettek a szezonban, és egy alkalommal szenvedtek vereséget, akkor is csak rendes játékidőn túl. A középszakaszt a maximálisan megszerezhető tizenöt ponttal zárták, így magabiztosan nyerték meg a bajnokság második körét. Legutóbbi mérkőzésükön a Ferencváros volt az ellenfél, ahol kétgólos győzelmet arattak. Vaszjunyin Artyom vezetőedző a következőket mondta el a középszakaszt záró találkozó után: „A Ferencváros ellen már buktunk pontokat a szezonban, úgyhogy ez egy kicsit presztízskérdés is volt számunkra. Úgy gondolom, jól kezdtünk, az első harmadban vezettünk két góllal, nem adtunk sok esélyt az ellenfélnek. Azt játszottuk, amit kellett, mindenki jól és motiváltan hokizott, teljesen elégedettek voltunk. A második harmadban kicsit megvariáltuk a sorokat, a csapat viszont az első tíz percben bent maradt az öltözőben. Kicsit összekaptuk magunkat, szerencsére jókor tudtunk válaszolni a kapott gólra, de nem voltunk elégedettek. Tudjuk, hogy nehéz folyamatosan úgy koncentrálni, hogyha már az elején simán vezetünk, hiszen ők még nem profi játékosok és még a felnőtteknél is előfordul, hogy kiengednek. A harmadik játékrész első cseréjében lőttünk egy nagyon szép gólt egy gyönyörű támadásból, viszont itt túl sok kiállítást szedtünk össze. Ezek jogosak, de feleslegesek voltak, illetve, úgy gondolom, a védekező harmadon kívül nem nagyon szabad büntetést összeszednünk. Ennek ellenére ez is egy jó dolog, hiszen gyakorolhattuk a hátrányt, ami egyáltalán nem megy és ez most meg is mutatkozott. Három gólt hátrányból kaptunk, felhoztuk az ellenfelet, de a győzelem egy percig sem forgott veszélyben. Buta hibáink voltak, az ellenfél igazából meg sem dolgozott a gólokért, ennek ellenére végig kezünkben tartottuk a meccset.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – FTC-Telekom 7-5 (2-0, 4-2, 1-3)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Orbán (Megyeri) – Sélley, Bagonya, Molnár, Sántha, Pallag-Bozsák, Németh, Szabó, Szakáll, Járossy, Prókai, Lencsés, Balogh, Iuga, Schubert, Makai, Vén
FTC-Telekom: Hajdu (Szabó Rácz A.) – Jilly, Bisz, Szász, Keszthelyi, Szalontai-Virág, Boros, Pál, Girán, Temesi, Szabó-Rácz M., Molnár, Magyar, Kerekes, Czakó
Gólszerzők: Szabó, Iuga (2), Makai, Németh (2), Járossy illetve Czakó, Szabó-Rácz M. (3), Bisz

A Ferencváros elleni találkozó összefoglalója:

Iuga Dávid már tavaly is kölyök csapatunk tagja volt, így címvédőként szerepel az idei bajnokságban. Tizenhat mérkőzésen összesen 63 pontig jutott, ezzel pedig a bajnokság legeredményesebb játékosa. A fiatal támadót beszélt a szezon eddig eltelt időszakáról, illetve arról is, hogy mik a várakozásai a rájátszással kapcsolatban: „A szezon eddigi része jó volt. Mindannyian örülünk, hogy az első helyen végeztünk, de ez most, a rájátszásban már nem számít. Sokat küzdöttünk, jó meccseink voltak és jókedvűen játszottunk. Volt egy nehéz időszak, mikor az edzőnk elment egy másik csapathoz., de úgy gondolom, már megszoktuk az új edzőnket és ő is minket. A rájátszásban összesen hat mérkőzést fogunk játszani három csapat ellen. Itt már nem számít, hogy ki hányadik helyen volt az alap- vagy a középszakaszban. Ha aranyérmet szeretnénk, amit természetesen mindegyikünk akar, meg kell nyernünk a mérkőzéseinket.”

Kölyök A csapatunk számára február második felében kezdődik a rájátszás, de a munka addig sem áll meg. Vaszjunyin Artyom vezetőedző arról is beszélt, hogy mik a várakozásai ezzel az időszakkal kapcsolatban: „Négy csapat jutott a rájátszásba, rajtunk kívül a Vasas, az UTE és a MAC került be a legjobbak közé. Mindenkivel két mérkőzést fogunk játszani, a helyezésekről pedig a végső sorrend dönt. Mindegyik ellenfelet ismerjük, találkoztunk velük a szezonban. A cél taktikus, tudatos, kemény játékkal végigjátszani ezeket a meccseket. Reméljük, a srácok is átérzik, hogy már az utolsó kör jön és ennek mi a jelentősége. Tudjuk, hogy minden csapatnál van egy-két játékos, akik megnehezíthetik a dolgunkat. Jó védekezéssel, sok góllal szeretnénk folytatni a bajnokságot és mindenkinek oda kell magát tenni. Vannak páran, akik már tavaly is játszottak, így ők címvédőként lépnek pályára, hiszen az előző szezonban bajnokok voltak. Ez a pár mérkőzés áll rendelkezésükre arra, hogy megmutassák, a továbbiakban hol lesz a helyük, mert sokan eggyel magasabb korosztályba lépnek jövőre, ahol szintén két csapat van. Úgy gondolom, nincs gond a játékosokkal, hajtanak az edzéseken és a meccseken is. Sajnos mindig vannak hiányzók, most épp betegséghullám van, reméljük, hamar felépül mindenki és teljes csapattal tudunk készülni a rájátszásra.”