Orbán György: „Mindenki a maximumot adta”

• 2018.11.28. 16:00

Kölyök B csapatunk nagy küzdelemben végül csak hosszabbításban maradt alul a listavezető ellen. A mérkőzést Orbán György vezetőedző értékelte.

Kölyök B csapatunk az Egerszegi Titánok együttesét fogadta az elmúlt hétvégén. A mérkőzés a vendégek győzelmével zárult, ám a bajnokságban a zalai csapat most először veszített pontot, így Orbán György vezetőedző büszke lehetett játékosaira: „A legutolsó Győr elleni mérkőzés után, ahogy már múlt héten is említettem, a srácok hozzáállásán nagy mértékben változtatni kellett, mert az ott mutatott játék értékelhetetlen volt. A meccs utáni első edzésen erről egy hosszabb beszélgetést tartottunk az öltözőben, ennek eredménye meglátszott a heti edzésmunkán. A srácok koncentráltak minden feladatra és maximálisan megpróbálták végrehajtani azokat. A hétvégi Zalaegerszeg elleni mérkőzést ezek után nagy várakozás előzte meg. Megbeszéltük a taktikát és próbáltam elmagyarázni a srácoknak, hogy igaz, a papírforma szerint nem mi vagyunk az esélyesek, de próbálja kihozni mindenki magából a maximumot és akkor büszkén jöhetnek le a pályáról. Őszintén megmondom, egy kicsit féltem a mérkőzéstől, mert az egerszegiek a B bajnokság toronymagasan legjobb csapata és ha az elején gyorsan eldöntik a meccset, akkor súlyos gólzáporos vereséget szenvedhettünk volna.” A szakember azt is elmondta, hogy mindenki jól dolgozott és természetesen örült a megszerzett egy pontnak: „A csapat az első perctől kezdve fegyelmezetten, maximális tempóval dolgozott és ez az első harmad végén az eredményen is meglátszott, hiszen 1:1-es döntetlennel zártuk az első játékrészt. A továbbiakban tartani tudtuk a tempót a vendégekkel és hihetetlen akaraterővel, koncentrációval, védekezéssel változatlan eredménnyel zártuk a rendes játékidőt, sőt az utolsó 11 másodperben még lehetőségünk is adódott a győzelemre, ha a számunkra jogosan megítélt büntetőt belőjük. A hosszabbításban a három a három elleni játékban sajnos alulmaradtunk, de ez a pontszerzés ettől a csapattól felért számunkra egy győzelemmel. Ezen a mérkőzésén igazi csapatként működtünk, mind a három sor szenzációsan megoldotta a feladatát. A kapusunk bravúrt bravúrra halmozott, amivel meccsben tartotta a csapatot és olyan tartást adott, ami nagyban hozzájárult a sikerhez.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – Egerszegi Titánok 1-2 h.u. (0-1, 1-0, 0-0, 0-1)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Nagy (Szakáll) – Fazekas, Pál, Sajti, Ács, Bóla, Havasi, Jilling, Bozai, Rajnai, Sümegi, Varga, Kovács, Házi, Debreceni-Bárány, Kabai
Egerszegi Titánok: Nagy M. (Csóbor K.) – Szántó, Béres, Zsigray, Oszterman, Csóbor P., Szaller, Endrédi, Kállai, Hajdu, Gaál, Barati, Wappel, Nagy B., Tóth
Gólszerzők: Kovács illetve Béres, Tóth

U14 B csapatunk következő mérkőzését Ajkán játssza, a két együttes legutóbbi találkozóján nagyarányú fehérvári győzelem született. Orbán György vezetőedző bizakodó a találkozóval kapcsolatban: „Remélem, hogy az előző mérkőzésből rengeteget tanultak a srácok és a következő mérkőzésen is ugyanilyen játékot tudnak mutatni. Az októberi meccset nézve bizakodó vagyok és természetesen szeretnénk három pontot elhozni az Ajkai Óriásoktól.”