Orbán György: „Szuper srácok, akikkel öröm dolgozni”

• 2018.11.13. 10:00

Kölyök B csapatunk legutóbbi mérkőzését a Dunaújváros ellen játszotta, ahol nagyarányú győzelmet arattak a megye másik együttesével szemben. Orbán György vezetőedző értékelte hétvégét.

Kölyök B csapatunk hétvégén kezdte a második fordulót a bajnokságban, eddigi hat mérkőzésükből négyet megnyertek, így harmadik helyen állnak a tabellán. A szombati mérkőzésen tizenkilenc góllal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél.

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – Dunaújvárosi Acélbikák B 19-0 (6-0, 7-0, 6-0)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Szakáll (Nagy) – Fazekas, Pál, Sajti, Ács, Bóla, Havasi, Bozai, Balogh, Rajnai, Sümegi, Túri, Varga, Kovács, Debreceni-Bárány
Dunaújvásosi Acélbikák: Csörgő (Deák) – Vargyas, Szabó, Komáromi, Tóth, Sándor, Révész, Katona, Pálinkás, Szakács, Gubits, Tóth, Tokai
Gólszerzők: Bozai (4), Sajti (3), Fazekas, Pál (3), Túri (4), Kovács (2), Debreceni-Bárány, Ács

Orbán György vezetőedző a nyitó húsz perc kivételével elégedett volt a teljesítménnyel. „Az első forduló után ismét a DAB B csapatával játszottunk hazai pályán. Az első mérkőzésünk ellenük nagyarányú győzelemmel zárult. Erre a meccsre úgy készültünk, hogy teljesen mindegy, hogy melyik csapattal szemben milyen eredményt értünk el eddig, mert mindegyik összecsapás más és ugyanúgy kell figyelni, akár erősebb az ellenfél, akár gyengébb. A srácoknak meg kell tanulniuk, hogy mindig minden mérkőzésen koncentrálni kell és nem lehet nagy mellénnyel kikorizni a pályára. A srácok az első harmad elején gyorsan eldöntötték a meccset, ezután pedig egy-két játékosnál bekövetkezett, amiről az előbb beszéltem. Páran az első játékrész második felét a biztos vezetés tudatában eléggé lazára vették, amit az öltözőben el is mondtam nekik. Nagyképűen viselkedni és játszani semmilyen körülmények között nem lehet. A mérkőzés további részében sok olyan játékszituációt próbáltak megcsinálni, amit felrajzoltam nekik. Rengeteg gyakorlás kell még, amíg ezek rögzülnek a fejekben, de öröm volt számomra, hogy ezekből gól is született. Külön dicséretet érdemel az első ötös, akik sokszor nagyon jó döntéseket hoztak és maximálisan kiszolgálták egymást. Ezen kívül örültem annak is, hogy olyanok is tudtak gólt lőni, akik eddig még nem találtak be a kapuba. Remélem, hogy ez meghozta az önbizalmukat és a továbbiakban bátrabban fognak játszani. Az első forduló után a csapatról az a véleményem, hogy még sok van bennük, szuper srácok, akikkel öröm dolgozni."

Idegenben folytatódik a bajnokság az U14 B-nek, ahol a második és harmadik helyezett csap majd össze a pontokért. "A következő mérkőzést a tabellán épp előttünk álló Győr ellen vívjuk majd idegenben, erős ellenfélnek számítanak, hiszen egy csapattal neveztek a bajnokságban, mivel kevesen vannak. Javítjuk a hibáinkat és önbizalommal telve várjuk a találkozót."-fejezte be a szakember az értékelést és mondta el várakozásait az előttük álló hétvégével kapcsolatban.