Ozsváth Ádám: „Aki az Akadémia mezét viseli, küzdenie kell”

• 2019.01.22. 10:00

Serdülő B csapatunk legutóbbi találkozóját Ozsváth Ádám vezetőedző értékelte, majd szót ejtett az előttük álló hétről is.

Serdülő B csapatunk a Vasast fogadta az elmúlt hétvégén, a találkozó pedig nagyarányú fehérvári vereséggel ért véget. Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el a mérkőzés után: „Tudtuk, hogy nehéz meccsre számíthatunk, hiszen a Vasas az A bajnokságból érkezett. így is lett, rögtön az első másodpercekben hátrányba kerültünk, aztán a harmad hátralevő részében elég jól álltuk a sarat. Egy góllal vezetett az ellenfél az első játékrész után, sok mindent átbeszéltünk a szünetben, de mintha a srácok ezt nem értették volna meg. Nagy és buta hibákat csináltunk, amikből az ellenfél könnyű gólokat szerzett. A harmadik harmadra azt a célt tűztük ki, hogy ismét szoros legyen a periódus, ez sikerült is, sajnos a második etapban mutatott játékunkért nagyon kár. Az látszott, hogy nagy előny az, ha valaki hétről hétre nagyobb tempóban játszik és szembetűnő volt, hogy az apróbb hibákból is hamar gólhelyzetet alakítottak ki. A srácok küzdeni akarásával elégedett voltam, bár kihangsúlyoztam, hogy aki az Akadémia mezét magára veszi, attól ez a minimális elvárás.” A szakember arra is kitért, hogy milyen teljesítményt nyújtottak a kölyök korosztályból érkezett játékosok: „Az U14B csapatból feljátszóknak itt is szeretném megköszönni a segítséget, tették a dolgukat, bevállalósak voltak, egyszerűen játszottak és megmutatták, ha kell, lehet rájuk számítani.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B – Vasas SC 2-10 (1-2, 0-6, 1-2)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Kajtor (Nagy) – Hakfelner, Orbán, Túri, Pallag-Bozsák, Hodos, Görög, Varga, Horváth, Kovács, Házi, Pál, Szűcs, Kristály, Elekes, Gyuró, Nagy, Kálmán-Tilhof
Vasas SC: Halász Sz. (Balázs) – Hladony, Csajbók, Matusek, Kiss, Borsos, Nemcsics, Márkus, Almásy-Szabó, Halász Á., Tóth, Strobl, Bella, Királyfalvi, Csiki, Erdődy, Balasits
Gólszerzők: Hodos (2) illetve Halász Á., Hladony (2), Erdődy, Balasits, Matusek (2), Borsos, Csiki, Márkus
Serdülő B csapatunk két mérkőzést játszik a héten, egyet hazai pályán, egyet idegenben. Ozsváth Ádám vezetőedző nem bocsátkozott esélylatolgatásba, csupán a legfontosabb dolgokat mondta el előzetesen: „Ezen a héten két mérkőzés vár ránk, egyik találkozó sem lesz könnyebb a múlt hetinél.  Szerdán a Fradihoz, vasárnap pedig Győrbe utazunk.  Mindkét meccs jó iramú lesz, ha a korisebesség mellé a döntéshozatalokban is tudunk gyorsulni, akkor jó meccseket játszhatunk.”