Ozsváth Ádám: „Ez a győzelem igazi csapatmunka volt”

• 2020.02.18. 12:00

Kölyök B csapatunk számára elkezdődtek a helyosztók, az első összecsapást Ozsváth Ádám vezetőedző értékelte.

Kölyök B csapatunk Zalaegerszegre utazott a hétvégén, a bajnokság helyosztóinak első mérkőzésére. Az Egerszegi Titánok együttesét az alap-és középszakaszban nem tudták legyőzni, ám most megtört a jég és U14-eseink elhozták a három pontot. Ozsváth Ádám vezetőedző a következőket mondta el a találkozót követően: „Úgy utaztunk Zalaegerszegre, hogy már a negyedik mérkőzésre készültünk ellenük idén és az első három alkalommal nem sikerült nyernünk. A meccset nem úgy kezdtük, ahogy kellett volna, kicsit a buszon maradtunk, de hiába lőtt majdnem háromszor annyit az ellenfél, nekünk sikerült megszerezni a vezetést, ez pedig nagy lökést adott a gyerekeknek. A második harmadtól sikerült jobban pörögni, működött a letámadás és a középső harmadban is jól szűrtük meg az ellenfél támadásait, így kétgólos előnnyel zártuk a második játékrészt. Ezt megtoldottuk még két találattal a záró etapban, védekezésben pedig tettük a dolgunkat, így 1-5-ös végeredménnyel jöhettünk haza. Azt kell mondjam, ideje volt végre ezt a csapatot is legyőznünk, elégedett vagyok a mérkőzéssel. Szeretném kiemelni a három előkészítő korosztályból feljátszó játékost és a kapusunkat, szuperül tették a dolgukat, de ezen a napon az egész csapat jól dolgozott.”

Végeredmény: Egerszegi Titánok – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B 1-5 (1-0, 1-2, 0-2)
Összeállítások:
Egerszegi Titánok: Batka – Pete, Wappel, Domján, László, Farkas, Szaller, Kállai, Zsigray, Szántó, Gaál, Csóbor, Lenk, Németh, Hajdu
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akdémia B: Csapó – Nyikos, Fazekas, Debreceni-Bárány, Kiss, Sári, Leposa, Kabai T., Németh, Gál, Farkas, Haraszt, Hamrák, Máhl, Kovács, Kabai P.
Gólszerzők: Hajdu illetve Sári, Kabai P., Fazekas, Nyikos, Máhl

A következő hétvégén hazai pályán szerepelnek Ozsváth Ádám tanítványai, a szakember erről a találkozóról is szót ejtett: „A héten a Győr csapatát fogadjuk, azt gondolom, hogy az eredmény másodlagos, a lényeg, hogy a saját játékunkat játsszuk és viszont lássam az edzésen gyakoroltakat.”

Kölyök B csapatunk Győr elleni összecsapás 2020. február 22-én, szombaton 11:15-kor kezdődik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok C pályáján.