Pillók Martin: „A srácok túlszárnyalták az elvárásainkat”

• 2019.02.28. 15:00

Előkészítő A csapataink legutóbbi mérkőzéseit Árkovics Bálint és Pillók Martin értékelték, cikkünkben pedig megtekinthető a két találkozó galériája is.

Előkészítő A1 csapatunk a Ferencváros együttesét fogadta az elmúlt hétvégén. Árkovics Bálint szerint csapata a szezon eddigi legjobb mérkőzését játszotta, így maximálisan elégedett volt a jégen látottakkal: „A mérkőzés előtti edzésünk nagyon jó volt, talán a legjobb a szezonban. Őszintén megmondom, olyan játékot láttam a csapatomtól, amit álmodni sem mertem volna. Káprázatos első harmadot játszottunk, sok gólt szereztünk és az ellenfélnek szinte nem is volt helyzete. Ahogy elvesztettük a korongot, egyből nyomást gyakoroltunk és amint megszereztük a pakkot, azonnal helyzeteket alakítottunk ki. A második és a harmadik harmadban sem esett vissza a teljesítmény, ennek azért örülök, mert nem kényelmesedtünk el. Nem gondoltam volna, hogy 11-12 éves játékosok ennyire jól és kreatívan tudnak jégkorongozni, pár támadásunk talán szépségdíjat is érdemelne. A srácok sokkal érettebben játszottak annál, mint amilyen idősek. Ez volt az a mérkőzés, amiről azt kívántam, hogy ne legyen vége. Nagyon jó volt nézni őket, ahogy élvezték a játékot. Boldogok vagyunk, hogy remek játékkal és sok góllal zártuk a vasárnapot.”

Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia A1 – FTC-Telekom A1
Csapatunk összeállítása: Warvasovszky – Filipkó, Nyikos, Vén, Büki, Sábián, Debreceni-Bárány, Korpa, Kabai, Németh, Farkas, Kovács

Árkovics Bálint az előttük álló időszakról is beszélt: „Már csak mérkőzésünk van hátra a szezonban, a következőt a Győr ellen játsszuk idegenben. „Mostantól minden találkozó minden percét élvezni szeretnénk, hiszen lassan vége az idei évadnak. Természetesen a Győr ellen is száz százalékot fogunk nyújtani és remélem, itt is jó játékot fognak mutatni a játékosok.”

A két találkozó galériája:

U12 A2 csapatunk is az FTC együttesét látta vendégül. Pillók Martin is teljes mértékben elégedett volt a vasárnapi teljesítménnyel: „A hétvégén a Ferencváros gárdájával találkoztunk, egy nagyon pörgős, izgalmas meccset játszottunk. Jól kezdtük a mérkőzést, a srácok az első pillanattól betartották az edzői utasításokat. Megmutatták, hogy mire képesek, ha nagyon akarnak, ebből pedig nem volt hiány ezen találkozón. A korongbedobástól egészen a záró sípszóig teljes gázzal mentek a gyerekek, nagyon sok jó dolgot láttam, amit a szezonban gyakoroltunk. Magasak voltak az elvárásaink a mérkőzésen, de a srácok túlszárnyalták ezeket, küzdeni akartak győzelemre éhesen játszottak. Jó volt látni, hogy ez a csapat ilyen teljesítményre is képes. Ha minden nap és minden mérkőzésen így dolgoznak, akkor nagyon szép jövő állhat előttük a későbbiekben. A hétvégén Győrbe utazunk és ahogy mindegyik, ez is egy ugyanolyan fontos mérkőzés lesz, mint a többi.”

Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia A2 – FTC-Telekom A2
Csapatunk összeállítása: Csapó – Méder, Szente, Pallag-Bozsák, Sári, Jánosi, Janzsó, Patkós, Gál, Bráth, Oszváth, Hamrák