Play-off-ba jutott az U14 A1-es csapat

• 2023.02.03. 17:15

A középszakasz során az alapszakasz első négy helyezettje játszott egy mérkőzést mindeki ellen. A tét a play-offban elfoglalt helyezés volt, ahol az U14 A1-es csapat a 3. helyet tudta megtartani. Ez a helyezés megegyezik a csapat alapszakaszban elért helyezésével.

A középszakasz első mérkőzését a MAC csapata ellen játszották az akadémia játékosai. A mérkőzés szorosan indult, az 50. percig egy góllal vezetett az ellenfél. A sok kimaradt gólszerzési lehetőségünk sajnos felőrölte a csapatot és 5 perc alatt kialakult a végeredmény, amely 6-0 volt a hazai csapatnak. A következő ellenfél a VASAS csapata volt. Ez egy kiemelten fontos mérkőzés volt a csapat számára, hiszen a szezon során megfogalmazott célok egyike az volt, hogy a középszakasz során az első három csapat közé kerüljön az U14 A1 csapata. A mérkőzést jól kezdték a játékosok, annak ellenére, hogy 2-0-s hátrányt szereztek az első harmadban. A szünetben az edzők megbeszélték a játékosokkal azokat az apróhibákat, melyek kijavításával eredményesebbek lehettek. A végeredmény pedig 6-3-as győzelem volt az akadémia számára.

A középszakasz utolsó mérkőzésén az U14 A1-es csapat az UTE-t fogadta hazai pályán. A 6-3-as vereség ellenére, jó mérkőzést játszottak a játékosok, az vezetőedző elégedett volt a játékosok teljesítményével.

A play-off szakasz előtt az U14-es korosztály A1-es csapatunk elutazott Csíkkarcfalvára a KML mérkőzéseire. Galsi Péter, vezetőedző így értékelte a túrát: "A túra elsődleges célja a csapatépítés volt, ezért a maximális létszámmal, 20+2 játékossal mentünk. 5 rövidített mérkőzést játszottunk, ahol a torna végén a 2. helyezést sikerült elérnünk. Sajnos egy elvesztett mérkőzést elég volt ahhoz, hogy elveszítsük az első helyezést. Összeségében elégedettek vagyunk, jó hangulatban telt a három nap."

A Play-off február 4-én kezdődik, ahol a csapat KMH-t fogadja hazai pályán. A párharc két győztes mérkőzésig tart, és jut tovább az elődöntőbe. A csapat izgatott, de készen áll a megmérettetésre.