Rampage Women's Hockey - Fox mérkőzés értékelés

• 2022.10.25. 17:30
  • Fehérvárav19

Október 22-én és 23-án a női csapat Gyergyószentmiklóson játszott két mérkőzést a Fox csapata ellen.

A csapat egy nappal előbb érkezett meg Gyergyószentmiklósra, ezért lehetőségük volt részt venniük egy jeges edzésen és egy csapatépítő kiránduláson is a Gyilkos-tóhoz.

A mérkőzés október 22-én szombaton este 20 órakor kezdődött, ezért előtte délelőtt az edzők egy átmozgató edzést és egy videó meetinget tartottak a játékosok számára. A szombati mérkőzésen az első harmad nem a megbeszéltek szerint alakult, hiszen a lányok magukra húzták az ellenfelet, és a párharcokat rendre elveszítették. Az első tíz percet követően, az újabb cserékkel folyamatosan javult a csapat teljesítménye. A mérkőzés végén jóval több kaput eltaláló lövése volt a mieinknek, ennek ellenére sem sikerült megszereznünk a vezetést. A hosszabbításban mindkét kapu előtt alakultak ki nagy helyzetek, de büntetőlövésekre volt szükség ahhoz, hogy a végeredmény kialakuljon. A mérkőzés végeredménye 3-2 a Rampage Women's Hockey javára. A mérkőzés egészét remek kapusteljesítmény jellemezte.

A második mérkőzésre október 23-án délelőtt került sor, ahol két fáradt csapat küzdött egymás ellen, ami a teljesítményen is meglátszott. Az ellenfél az első harmadban vezetést szerzett. Két perccel a mérkőzés vége előtt egy kapu előtti tömörülésből Rózsa Annának sikerült egyenlíteni, ezzel ismét hosszabbítás következett. A hosszabbításban két kiállítást is kaptak a lányok, ezért végig védekezni kellett. Az akadályokat sikeresen vették a játékosok, így ismét büntető lövések következtek. Pontyos Boglárka a kapuban minden próbálkozást hárított, Zsobrák Hanna pedig ismét eldöntötte a mérkőzést.

Így a lányoknak hat pontból négyet sikerült megszereznie. Pukli Máté az alábbiak szerint értékelte a hétvégét: "Úgy gondolom elégedettek lehetünk ezzel az eredménnyel. Hosszú és fárasztó túra volt, de nincs sok időnk pihenni, mivel szombaton és vasárnap is jégre lép a csapat, osztrák bajnoki mérkőzéseink lesznek."