Tabellaharmadikak a bajnokságban

• 2018.12.20. 16:00

U14 B csapatunk ismét győzelmet aratott, legutóbbi mérkőzésüket Orbán györgy vezetőedző értékelte.

Kölyök B csapatunk harmadik helyen áll a bajnokságban. Orbán György vezetőedző így értékelte legutóbbi, Kaposvár elleni idegenbeli mérkőzésüket: „Nehéz győzelem volt, rengeteg tanulsággal. A kéthetes szünet után az év utolsó mérkőzését Kaposváron játszottuk. Az első meccsünk ellenük nagyarányú győzelemmel zárult, ezért ezen az idegenbeli találkozón is a három pont volt számunkra az elfogadható eredmény. Az öltözőben elhangzott, hogy bár az első mérkőzést megnyertük, nem lehetünk benne biztosak, hogy a visszavágón is mi hozzuk el a maximális pontot. Lehet, hogy a papírforma szerint mi vagyunk az esélyesek, de elég egy kis fegyelmezetlenség, könnyelműség és ezt az ellenfél könnyen kihasználhatja és utána futhatunk az eredmény után. Az öltözőben mindenekelőtt a fegyelmezett védekezésről beszéltünk, amit, ha meg tudunk csinálni, akkor teljes mértékben elégedett leszek a csapat teljesítményével, illetve a mérkőzés eredményének alakulásával sem lesz gond. A végeredményt nézve sajnos nem sikerült teljesíteni, amit kértem, hiszen hét gólt kaptunk, mondhatjuk úgy is, hogy vízilabda eredmény született, mert 8-7-re nyertünk. Ez nem egy jó eredmény. A kapott gólokat nézve rengeteg hibás döntést hoztunk, rosszul helyezkedtünk, az ellenfél játékosait hagytuk zavartalanul lövőhelyzetbe kerülni, az emberelőnyökkel nem tudtunk élni. Háromgólos vezetés birtokában könnyelműen játszottunk, ennek pedig az lett a következménye, hogy nehezen, de megnyertük a meccset. Ezen mérkőzésen nagyon sok olyan játékhelyzet, szituáció volt, amit sok edzésmunkával ki lehet javítani, ha ez megtörténik, akkor pedig nem fogjuk ezeket a hibákat elkövetni.  Ezen a meccsen több volt a rossz momentum, mint a jó, de nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy a srácok kondicionálisan jó állapotban vannak és a mérkőzés végét jelző sípszóig maximálisan küzdöttek a győzelemért.”

Végeredmény: Kasi USE – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B 7-8 (3-4, 1-3, 3-1)
Összeállítások:
Kasi USE: Balogh – Varga, Bársony, Závodny D., Havadi-Nagy, Kápolnás, Markovits, Dávidházi, Tiszperger, Závodny Z., Lőczi, Horváth, Csutorás, Müller
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia B: Hajdu (Nagy) – Fazekas, Pál, Ács, Bóla, Bozai, Rajnai, Sümegi, Túri, Varga, Kovács, Házi, Debreceni-Bárány, Kabai
Gólszerzők: Havadi-Nagy (3), Lőczi (2), Závodny Z., Varga illetve Bozai (2), Kabai (3), Kovács, Sümegi, Túri

A szakember beszélt az előttük álló két hétről és üzent a honlapunk olvasóinak is: „Most a bajnokságban két hét szünet következik, a fiúk kapnak pár nap pihenőt. Az utána következő napokban a srácok laza, játékos edzéseken fognak részt venni. Egymás közti játékokkal készülünk, ahol a győztes csapat megnyerheti a 2018-as bejgli kupát. Jó pihenést, boldog karácsonyt, boldog új évet mindenkinek!”