Továbbra is veretlenek a középszakaszban

• 2019.01.27. 10:00
Kölyök A csapatuk legutóbbi mérkőzését Vaszjunyin Artyom értékelte, majd beszélt az előttük álló találkozóról is.

Kölyök A csapatunk három mérkőzést játszott eddig a középszakaszban, a mérleg hibátlan, mindegyik alkalommal győzelmet arattak. Nem meglepő az eredmény, hiszen alapszakasz-győztesként folytatták a küzdelmeket a bajnokságban, a szezon azon részében pedig csupán három pontot veszítettek és rendes játékidőben egyszer sem szenvedtek vereséget. Legutóbb a MAC Budapest otthonában léptek jégre U14-eseink. Vaszjunyin Artyom vezetőedző a győzelem ellenére nem volt elégedett csapatával. „Kicsit nagyképűen álltak oda a srácok, ez már látszott a bemelegítésen is, a játék viszont nem ment. Szenvedős volt a mérkőzés, ráadásul a MAC egy jó, masszív csapat. Jól védekeztek, több helyzetük volt, mint nekünk. A harmadik harmad utolsó tíz perce volt a mindent eldöntő, itt előnyben kaptunk egy gólt. Aztán megmutatkozott a csapat erőssége, hogy amikor nem megy, akkor sem adták fel, hanem tovább melózva lőttek gyorsan kettőt és megfordították a meccset. Talán ez volt az egyetlen pozitívum, hogy végig hajtottak. Nagyon sok hibával játszottunk, nem működtek a korongkihozatalok, messze voltunk egymástól, a srácok mindent egyedül akartak megoldani. Végül rájöttek, hogy ez így nem fog menni, egyszerűbben kezdtek játszani és végül behúztuk a meccset.”

Végeredmény: MAC Budapest A – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia A 1-2 (0-0, 0-0, 1-2)
Összeállítások:
MAC Budapest A: Marton – Nádasi, Antonijevic, Lobenwein, Bányai, Hokky, Vitos, Kristóf, Zsitva, Zimányi, Keresztes, Fejes, Oláh, Szántó, Csóti, Fehér, Koncz, Németh
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia A: Megyeri (Orbán) – Sélley, Bagonya, Molnár, Sántha, Németh, Szabó, Szakáll, Járossy, Prókai, Lencsés, Balogh, Iuga, Schubert, Makai
Gólszerzők: Vitos illetve Németh, Makai
A következő ellenfél hétfőn este hazai pályán a Brassó együttese lesz. A szakember bizakodóan tekint a találkozóra és arról is beszélt, hogy hogyan készülnek erre az összecsapásra: „Hétfőn és kedden keményebben edzettünk, utána pedig a taktikai dolgokra fektettük a hangsúlyt. Már a Vasas ellen látszott egy-két hiba, amik most teljesen megmutatkoztak. Vannak olyan dolgok, amikbe túl sok energiát fektetünk, ahelyett, hogy egyszerűen csinálnánk meg őket - ezeket most begyakoroltuk. Természetesen győzelem a cél, mi állunk a legjobban a bajnokságban, de ettől függetlenül folyamatosan dolgozunk.”

Kölyök A csapatunk Brassó elleni mérkőzése 2019. január 28-án, hétfőn 17:15-kor kezdődik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.