„Tudjuk, mik az erősségeink”

• 2019.12.12. 12:00

U21-es csapatunk legutóbbi három mérkőzését megnyerte, a találkozókról és a szezon eddig eltelt időszakáról Vaszjunyin Artyom vezetőedzővel beszélgettünk.

Juniorcsapatunk vezeti az alapszakaszt, eddigi tizenhét mérkőzésükből csupán egy alkalommal szenvedtek vereséget. A válogatott szünet előtti hét első összecsapását hazai jégen, a Miskolc ellen játszották, melyről Vaszjunyin Artyom vezetőedző a következőket mondta el: „Készültünk ellenük, hiszen a kvalifikációban nagyon jól hokiztak ellenünk, szervezettek voltak, masszív csapat, így nehéz mérkőzésre számítottunk. Nekem személy szerint nagyon tetszik a játékuk, de az eredményből látjuk, hogy sosem tudhatjuk, mire számíthatunk. Jól kezdtünk, két hátvédgóllal vezettünk is, de hibáztunk elég sokat még az első harmadban. Szerencsére a góllövés ment, ám a védekező játékunk nem volt az igazi. Úgy érzem, hogy a kapunk előtt kevés felelősséget vállalunk, mert jó pozícióban vagyunk ugyan, azonban nem végezzük el a feladatunkat maradéktalanul. Örülök, mert odáig eljutottunk, hogy jól helyezkedünk és már csak kisebb hibák vannak, viszont van még min dolgozni. A második harmadtól jól hokiztunk, fegyelmezettek voltunk, a végén kicsit a több szabálytalanság miatt nehezebb volt, de összességében elégedettek voltunk.”

Végeredmény: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – DVTK Jegesmedvék 9-2 (4-2, 3-0, 2-0)
Összeállítások:
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Horváth D. (Horváth B.) – Szabó Z., Lánczos, Németh, Roczanov, Galusnyák, Kóger, Yakimchuk, Szabó Cs., Dobmayer, Ilic, Gál, Kis, Rétfalvi, Fekete, Parragi, Ambrus, Gájer
DVTK Jegesmedvék: Lehoczki (Praták) – Lakatos, Kiss, Nagy, Kamarási, Szőcs. Futó, Illés, Pecsét, Lővei, Anderko, Farkas, Kalafut, Banka, Mattyasovszky, Galajda
Gólszerzők: Dobmayer, Kis, Ilic, Németh, Ambrus, Yakimchuk (2), Parragi, Rétfalvi

A következő mérkőzésre Debrecenbe utaztak a fehérvári U21-esek, ahol szoros győzelmet arattak. A szakember így nyilatkozott a találkozót követően: „A DHK ellen szenvedtük el az egyetlen vereségünket a kvalifikációban, nehéz mérkőzésre számítottunk. Kellemetlen ellenfél, két-három nagyon jó játékosuk van, veszélyesek kontrákból, nehéz feltörni a védelmüket. Minden hiba után életveszélyesen támadnak, ebben nagyon jók. Pozitív volt, hogy a srácok végig küzdöttek, volt olyan, aki előrelépett és többet nyújtott, mint szokott és amikor az ellenfél kiegyenlített, akkor sem adtuk fel, hiszen 50 másodperccel a vége előtt lőttük a győztes gólt. Ezeken a meccseken látszik, hogy a csapatnak fejben sokkal jobban kell készülni, hiszen nem lehet mindent erőből és sebességből megoldani, néha agyban dőlnek el a meccsek. Néha, ha kevesebbet csinálsz, az többet jelent, így sokkal okosabban kell játszanunk, de ez is a tanulási folyamat része. Végre egy izgalmas, nem sokgólos meccset játszottunk, ezekre nagy szükség van. A hibákat megnézzük, kielemezzük és megyünk tovább.”

Végeredmény: Debreceni Hoki Klub – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 2-3 (1-0, 0-2, 1-1)
Debreceni Hoki Klub: Ambrus (Simon) – Orosz, Ellerbrock, Bartók P., Takács, Sándor, Filep, Papik, Smirnov, Szabó, Benedek, Ivanov, Nagy, Bartók A., Kriukov
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Usnik (Horváth B.) – Szabó Z., Lánczos, Németh, Roczanov, Galusnyák, Kóger, Yakimchuk, Szabó Cs., Dobmayer, Ilic, Gál, Kis, Rétfalvi, Fekete, Parragi, Ambrus, Gájer
Gólszerzők: Ivanov (2) illetve Parragi, Németh, Rétfalvi

A szünet előtti utolsó találkozót Győrben játszották juniorjaink, ahol nagyarányú vendéggyőzelem született. Vaszjunyin Artyom elégedett volt csapata teljesítményével: „Beszéltünk már erről, ők egy elég fura csapat, keményen támadnak, nem tudjuk, mire számíthatunk tőlük. Azt kértük a srácoktól, hogy a szünet előtti utolsó meccsen mindenki mindent adjon bele és fejezzük be ezt a szakaszt egy jó mérkőzéssel. Nekiestünk az ellenfélnek, sokkal többet lőttünk kapura az első harmadban, mint az ellenfél. Rengeteg lehetőségünk volt, de nem sikerült őket kihasználni, ám még így sem sok esélyt adtunk az ellenfélnek. A játékrész vége előtt lőttünk két gólt, onnantól már nem volt kérdés. Ott folytattuk a második etapot, ahol az elsőt abbahagytuk, jöttek a gólok, annyit kértünk a srácoktól, hogy élvezzék az utolsó húsz percet, de ne könnyelműsködjék el a játékot. Kíváncsiak voltunk, mire hogyan reagálnak és milyen megoldásokat választanak, nem nagyon szóltunk bele a játékba. Sajnos kaptunk egy gólt, így a kapusunknak elúszott a százszázalékos teljesítménye, de így is nagyon elégedettek voltunk vele, hiszen ő volt az egyetlen hálóőr, akit be tudtunk vetni, óriási lövéseket fogott és volt néhány igazán nagy bravúrja is. Úgy gondolom, ez a meccs nagyon jó befejezése volt a szünet előtti szakasznak.”

Végeredmény: Győri Nemak Dana ETO HC – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 1-9 (0-2, 0-6, 1-1)
Győri Nemak Dana ETO HC: Halász (Róth) – Ratushnyi, Sipák, Sándor-Székely, Székely S., Rézmann, Solyom, Madaras, Sreda, András, Tarcsi, Székely Á., Karda, Hajnal, Poperzhai
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Horváth B. – Szabó Z., Lánczos, Halasi, Németh, Roczanov, Galusnyák, Kóger, Yakimchuk, Szabó Cs., Dobmayer, Gál, Kis, Rétfalvi, Fekete, Parragi, Ambrus, Gájer
Gólszerzők: Sereda illetve Yakimchuk (3), Ambrus (2), Kóger, Fekete, Dobmayer (2)

A vezetőedző a szünet előtt a szezon eddig eltelt időszakáról is szót ejtett: „Új edzőként kerültünk be a csapatba, idő kellett hozzá, hogy megismerjük a játékosokat, nem csak a jégen, hanem az öltözőben is. Kíváncsiak voltunk, ki milyen karakter, kitől mire lehet számítani. Ez az időszak elég volt arra, hogy felmérjük, ki milyen ember a pályán és azon kívül, most már nem nagyon vannak kérdések. Pontosan tudjuk, hogy mit akarunk, ahogy azt is, hogy hogyan akarjuk összerakni a csapatot. Többeknek már biztos helye van, van, akitől még többet várunk és vannak, akik még mindig nem úgy teljesítenek, ahogy várjuk tőlük, lassan mindenre megkapjuk a választ. A csapat jó, úgy látom, hogy egyre gyorsabb játékra képesek a srácok, illetve látszik, hogy minden lehetőségre van több opciójuk is. Megértették, mit kérünk tőlük, a taktikai elemek részletezésére mostantól kezdve fogunk nagyobb hangsúlyt fektetni. A játék olvasása a legnehezebb ebben a sportban, ez a különbség a felnőtt és az utánpótláshoki között. Lehet valaki bármilyen gyors, ha nem érti az adott szituációt és hogy mit kell csinálni, akkor nem lesz eredményes. Döntő tényező, hogy ki hogyan találja fel magát egy-egy helyzetben, a társait mennyire látja és érzi, ebben fejlődnünk kell, hiszen ezt a legnehezebb megtanulni. Tudjuk, mik a gyenge pontjaink, ám azt is, hogy mik az erősségeink, a jelek biztatóak és keményen dolgozunk tovább.”