U12-es sárga csapat Magyar Kupa értékelő

• 2023.03.28. 17:33

A bajnoki szereplés után az U12 sárga csapatnak nem állt meg a munka, hiszen egy héttel a bajnoki szereplést követően máris a Magyar Kupa selejtezőjében kellett helyt állnia a játékosoknak.

Ennek megfelelően már az edzéseken is nagyobb hangsúlyt kaptak kisebb taktikai elemek, ezen belül is főleg a védekező harmadban való helyezkedés és a korong kihozatalok. A Magyar Kupa selejtezőjébe sorsolták a csoportokat, ezután pedig Akadémiánk mellett a Veszprémi Jéglovagok, a Sportországi Cápák, az UTE és rendezőként a Szekszárdi Jégmadarak kaptak helyet.

A selejtezőre március 19-én került sor. Körmérkőzést játszottak a csapatok 2x15 perces rövidített mérkőzések formájában. Az eredmények a következőképp alakultak: IOGJA – Szekszárdi Jégmadarak 2-1, IOGJA – Veszprémi Jéglovagok 1-2 (büntetők után), IOGJA – UTE 3-4, IOGJA – Sportországi Cápák 2-3 (büntetők után). Így a megszerezhető 8 pontból 4-et sikerült bezsebelni. A torna végén kiderült, hogy 4 csapat is 4 pontot szerzett, a körbeverésből pedig nem jött ki jól a csapat, így az 5.helyen zártak a gyerekek.

A következő héten vasárnap, március 26-án játszotta a csapat a helyosztót, amit Székesfehérváron rendeztek. Itt már 2x20 perces játékidő volt, valamint egyenes kieséses rendszerben zajlottak volna a mérkőzések. Azonban a hét folyamán a DVTK B2-es csapata visszalépett a szerepléstől, így a fennmaradó 3 csapat játszott egymással 1-1 mérkőzést. Az első mérkőzésen a Szeged csapatát 4-1 arányban múlta felül a sárga csapat, a második mérkőzésen pedig a DVTK ellen egy 7-2-es győzelemet sikerült megszereznie a játékosoknak, és így végül a 17.helyet megszerezve zárta a szezont az Akadémia U12-es sárga csapata.