U20: Észtország ellen is győzelmet arattak a juniorok

• 2019.12.14. 15:30
Vas Márton csapata nehezen ugyan, de az észtek ellen is győzött, így két kör után hibátlan Kijevben, a Divízió 1/B világbajnokságon.

Ezen az úton lényegében csak a győzelem volt elfogadható a magyar válogatott számára az észtek ellen, már abban az esetben, ha komoly céljai vannak a társaságnak. És azok vannak.

A franciák által 6-1-re legyőzött észtek veszélyes ellenfélnek számítottak, és ezt az első harmadban be is bizonyították. Akkor még csak tempóban, a második harmadban már gólokkal is igazolták, hogy figyelni kell rájuk. Bár szólt Ganxsta és a Tankcsapda is a bemelegítésnél, talán egy kicsit könnyelműbben indultunk neki a meccsnek, viszont lemásoltuk az első találkozó első góljának forgatókönyvét: akkor ütöttük a kapuba a korongot, amikor lejárt az emberelőnyünk (Vértes Nátán fejezte be az akciót).

A második harmadot emberelőnyben kezdhettük, de kissé kaotikusan alakult a folytatás, Pokornyi Dávid például 2+2 percet kapott magasbot használatért, ez a büntetés aztán gyorsan két percre redukálódott, merthogy egyenlítettek az észtek a tengerentúlon légióskodó Kirill Lodeikin góljával.

Nem sokkal később kettős emberelőnyre fordult a kocka, mi támadhattunk 5 a 3 ellen, hogy aztán Horváth Milán szerezze meg ismét a vezetést számunkra. Játékkésleltesért (egy buli alkalmával) kapott büntetést kisvártatva Horváth László, ezt is kihasználták az észtek, ismét egyenlítettek a 37. percben. Ráadásul újabb kiállításcunami következett, így kettős hátrányban kezdhettük a harmadik harmadot 2-2-ről.

Átvészeltük az áthúzódó kiállításokat, köszönhetően kapusunk remeklésének is, hogy aztán Keresztes Levente az 50. percben résen legyen, újra nálunk volt az előny. Még nem nyugodtunk meg ekkor, nem úgy az 55. percben, amikor Révész Marcell biztosította be a győzelmet.

Vas Márton szövetségi kapitány: „Az első harmadban nagyon sok helyzetet kreáltunk, de nem ütöttük be ezeket, és ez elkezdte egy kicsit frusztrálni a fiúkat. Kicsit kizökkentünk a fókuszunkból, a második harmadban nagyon sok kiállításunk volt, és egy kicsit elkezdtünk egyénieskedni is. Törlesztettünk, visszaadtuk az ellenfélnek az előnyt, ahelyett, hogy okosan, a saját célunkért dolgoztunk volna. A második harmad után ezt egy kicsit rendeztük, a sorokat, a fejeket is, és a harmadik harmadban egy kicsit felnőttesebb hokival jöttünk elő. Tudják a srácok, hogy mi a dolguk, néha egy kicsit vissza kell terelni őket az útra. Lépkedünk tovább, lépésről lépésre dolgozunk, nem nézünk nagyon előre a jövőbe, holnap van egy kemény mérkőzésünk, arra készülünk.”