U20: Gólzáporos mérkőzésen győzelem a lengyelek ellen

• 2019.12.15. 19:00
A magyar junoirválogatott 10-7-es győzelmet aratott a kijevi Divízió I/B világbajnokság harmadik napján a tavalyi ezüstérmes Lengyelország ellen.

Vas Márton eddig hibátlan kerete a nap második mérkőzésén lépett jégre az előbb az olaszokat 15-3-ra felülmúló, majd az ukránoktól 3-0-ra vereséget szenvedő lengyelek ellen.

Lewandowski szerezte meg a vezetést a lengyeleknek a 2. percben. Nem sokkal később, alighogy letelt az emberhátrányuk, növelték előnyüket, merőben új helyzetben találta magát a magyar válogatott, hiszen eddig nem játszott olyan mérkőzést Kijevben, amelyen az ellenfél vezetett.

Jól reagáltak a srácok, előbb a 8. percben Rétfalvi Kristóf, majd Vértes Nátán talált be, máris egalizáltunk. Hogy ne legyen egyszerű a folytatás, arról újabb egy perc múlva Bezwinski gondoskodott (2-3), viszont Péter Donát 13 másodperc múlva ismét egyenlített. Sőt, előnnyel zárhattuk az első harmadot, mert Keresztes Levente az észtek elleni után ezen a meccsen is eredményes volt (4-3).

Látványos második húsz perc következett, hét góllal. Révész Marcell duplázott, Vértes Nátán remek egyéni befejezéssel jelentkezett, csak azt sajnáltuk, hogy 9-4-es vezetésünk után Lewandowski szépített.

Lengyelország nem tudott felállni a négygólos hátrányból, résen volt a magyar válogatott a legvégén, így megszerezte harmadik győzelmét.

Hétfőn szünnap, kedden délben a magyar juniorok a franciák ellen lépnek jégre.

Divízió 1/B-s világbajnokság, Kijev, 3. játéknap:
Lengyelország–Magyarország 7-10 (3-4, 2-5, 2-1)

Magyarország csapatának öszeállítása:
Márkus L. (Horváth D.)

Horváth M., Szécsi P. (1)
Vértes 2 (1), Péter D. 2, Dézsi (2)

Pokornyi (3), Farkas B.
Révész 2 (1), Páterka (3), Keresztes 1 (1)

Dóczi, Csollák
Ambrus 1 (2), Rétfalvi 1 (2), Németh K. 1 (1)

Seregély (1), Bogesic (1)
Kovács A., Horváth L., Mesterházy

A lengyel gólszerzők: Lewandowski (Libik), Smal (Brynkus), Bezwinski (Lewandowski), Walega (Smal), Lewandowski (Khoperia), Luszniak (Witan, Walega), Brynkus (Smal, Walega)