U20: Szlovén siker a szétlövésben

• 2018.12.13. 14:00
A magyar U20-as válogatott 4-1-re is vezetett, de végül szétlövésben  Szlovénia bizonyult jobbnak a lengyelországi Divízió I/B világbajnokságon. A feljutás az utolsó körben dől el.

Vas Márton vezetőedző és stábja egy csere mellett döntött, az első két meccs után ismét Kovács Dávid kezdett a kapuban, és Szeles Martin volt a tartalék.

Jó tempóban indult a meccs, és a kezdeti adok-kapokból a mieink jöttek ki jobban. A 6. percben Császár Hunor passzolt Madácsi Benedekhez, aki a bal szélről befelé húzott, és a hálóba lőtt. Két perccel később pedig sikerült megduplázni az előnyt: Papp Kristóf száguldott el a bal szélen, majd fonákkal szerzett gólt. A szlovénok igyekeztek szépíteni, továbbra is nagy volt az iram. A harmad felénél a szlovén csapat kettős fórban támadhatott 22 másodpercig. Ezt sikerült kibekkelni, de aztán a második kiállításból még néhány másodperc hátra volt, amikor Drozg betalált. A góltól bátrabbá vált az ellenfél, és rövid időre a mieink beszorultak a saját harmadukba, de sikerült ezt átvészelni, és aztán már Kreisz Brúnó és Péter Andor is megdolgoztatta a szlovén kapust. A harmad hajrája a mieinké volt.

A második játékrész elején a szlovén csapat került emberelőnybe, de ebből nem született újabb gól. Ezt magyar fór követte, jól járt a korong, ám az eredmény nem változott. A meccs derekához érve a szlovénok játszottak fölényben, egyenlíteniük azonban nem sikerült, a kapuvasat találták el. A következő támadásból ezt megbüntették a mieink: Mihály Ákos tette vissza a korongot Császár elé, aki nem hibázott. A szlovén csapat ismét csak rákapcsolt, és Kovácsnak nagyokat kellett védenie. A mieink a vezetés birtokában nagy önbizalommal játszottak és jól tartották a korongot az ellenfél harmadában is. Ez pedig meghozta a gyümölcsét, Kovács Alex a sarokból kihozta a korongot, és a bemozgó Papp elé passzolt, aki higgadtan elhúzta a kapus mellett, és megszerezte a negyedik találatot a 35. percben. Egy 4 a 4 elleni periódus nem hozott gólt, ahogy az újabb magyar fór sem, hiába passzolgattak szépen a mieink.

Az utolsó felvonás elején Drozg került ziccerbe, de Kovács hatalmasat védett. Dézsi Bence kapott 2+10 percet, és a fórt a szlovén csapat gólra is tudta váltani Predan révén a 48. percben. Kisebb dulakodás alakult ki, majd miután lenyugodtak a kedélyek, a rivális tovább csökkentette a hátrányt: az 51. percben Kapel talált be. Izgalmasan alakult a folytatás, a mieink a kétgólos előny visszaszerzéséért, a szlovénok pedig az egyenlítésért hajtottak. Az utóbbi valósult meg, Drozg magára vonta a védők figyelmét, megtartotta a korongot, majd középre tette, és végül Sodja talált be az 54. percben. Voltak helyzetek mindkét oldalon, majd a hajrát emberhátrányban fejezte be a magyar csapat Vas Márk kiállítása miatt, de jól működött a védekezés, így döntetlennel zárult a találkozó.

A ráadás már kevesebb izgalmat tartogatott, mindkét csapat stabilan védekezett. A legnagyobb helyzet az utolsó másodpercekben alakult volna ki a mieink előtt, de a játékvezetők egy rossz csere miatt megállították a játékot, miközben Péter Donát kapura tört. Bár emberelőnyben fejezhette be a magyar válogatott a meccset, már nem tudott lőni.

Jöhettek a büntetők. Császár az elsőt biztosan belőtte, és a szlovén Predan sem hibázott. Ezt követően viszont Papp, Horváth Bálint, Mihály és Vértes Nátán sem tudott betalálni, ám a másik oldalon Kovács eszén sem tudtak túljárni, vagy bottal piszkált oda, vagy elakadt benne a lövés. Öt pár után is egyenlő volt az állás, a hatodikat Predan ismét belőtte, míg a másik oldalon Császár próbálkozását védte a kapus. Így Szlovénia szerzett két pontot, míg a magyarok eggyel gazdagodtak.

A magyar csapat legjobbjának Papp Kristófot választották.

A feljutás pénteken dől el, a magyarok a házigazda lengyelekkel, míg a szlovénok az ukránokkal találkoznak. Pontszámban Szlovénia beérte a mieinket, és az egymás elleni eredmény is nekik kedvez.

Vas Márton vezetőedző: „Próbálom a srácokat biztatni egy ilyen találkozó után. A meccs egészében jól dolgoztunk, a munkával nem volt gond, inkább azzal volt, hogy nagyobb nyomást tettünk magunkra, mint kellett volna. Rossz döntéseket hoztunk, és a szlovénok ezeket ki is használták. A harmadik harmadig tudtunk támadóbb hokit játszani. Egyszer-egyszer nem zártunk jól vissza, de akkor még nem bosszulta ez meg magát. Az utolsó játékrészben viszont ahelyett, hogy visszadolgoztunk volna öten, kinyíltunk a kapu előtt, és ezzel tudott visszajönni az ellenfél.”

Mihály Ákos: „A harmadik harmadban a saját dolgunkat nehezítettük meg. Egyszerűen kellett volna játszanunk, de túlizgultuk. Nem zártuk be azt a házat, amit meg kellett volna védenünk. Csalódott vagyok.”

Kiss Roland: „Negyven percig tudtunk hokizni, aztán nem tudom, a harmadszünetben mi járhatott a fejekben, de túlgondoltuk ezt. Túl hamar gondoltunk bele abba, hogy mivel jár, ha megnyerjük ezt a meccset. Ráültünk az eredményre, aztán a harmadik harmadban egy kiállítást kihasználtak a szlovénok, ettől felszívták magukat, mi pedig nem tudtunk ez ellen semmit sem tenni. Bizakodunk, hogy az ukránok segítenek nekünk, egyszer már megtörtént, miért ne történhetne meg újra. A csütörtöki edzésen odatesszük magunkat, és a pénteki meccset meg kell nyernünk mindenáron."

Papp Kristóf: „Keményen játszottunk, de elég volt pár kihagyás, és az ellenfél visszajött. Kicsit idegessé váltunk az utolsó harmadban.”