Új erőnléti edzővel bővült az Akadémia stábja

  • 2020.11.27. 13:00
  • Fehérvárav19

Bernáth Imre egy hónapja csatlakozott az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia edzői stábjához. A 28 éves szakember főleg az alsóbb korosztályoknál segíti a jégen kívüli felkészülést.

Üdvözöljük az Akadémián! Hogy jött az ötlet, a felkérés, hogy csatlakozzon hozzánk?

Székesfehérváron születtem, itt is nőttem fel, úgyhogy a jégkorong egészen gyermekkorom óta a hétköznapjaim része. A gimnáziumot követően a Testnevelési Egyetemre jelentkeztem, majd mikor ott végeztem, egyértelmű volt számomra, egyszer a jégkorongozókkal szeretnék foglalkozni. A klub jelenlegi erőnléti edzőjét, Horváth Dánielt régóta ismerem, neki köszönhetően kerültem képbe az Akadémián, majd sikerült is megegyezni a vezetőséggel, ezúton is szeretném megköszönni a bizalmukat.

Milyen az új légkör, hogy érzi magát?

Már egy hónapja, október végén kezdtem a munkát az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémián. Nagyon jól érzem magam, szuper a légkör, látszik a körülményeken is, profizmusra törekszik a klub. Úgy érzem, a sajátoméhoz hasonló prioritásokkal és értékekkel találkoztam a szervezetnél.

Milyen kluboknál, kikkel dolgozott eddig?

Az egyetem elvégzése után fél évet töltöttem a MOL Fehérvár FC, „Vidi” felnőtt csapatánál, mint rehabilitációs stábtag. Ezt követően még két focicsapatnál, Csákváron és a Főnix Gold FC utánpótlásánál dolgoztam, utána kerültem a korábbi elképzeléseim helyszínére, a jégkoronghoz.

Most melyik korosztállyal, melyik csapatokkal foglalkozik? Milyen típusú edzésekkel készül a hokisoknak?

Jelenleg az U12-es és az U14-es korosztállyal foglalkozom. Az U10-es csapattal is terveztünk heti egy-két edzést, de sajnos a jelenlegi helyzet nem teszi lehetővé. Fő feladatom koordináció-, erőnlét-, ügyességfejlesztés. Próbálok minél sokoldalúbban készülni a srácoknak, a jégkorongnak megfelelően, a törzserőre, mobilitásra, koordinációfejlesztésre fordítok több figyelmet, illetve különböző testhelyzetekről, a test térbeli elhelyezéséről szólnak a gyakorlatok.

Hogy látja, milyen erőben vannak a srácok, milyen képességeik vannak?

Nagy pluszt jelent, hogy a jégen pengén állnak, ami az egylábas stabilitásnál, a láb ügyességénél, az egyensúlyérzéknél kidomborodik. Törzsben is erősebbek, mint a korosztályukban más sportolók, gyanítom az ütközéseknek, a folyamatos mély korcsolyázásnak és oldal irányú mozgásnak köszönhetően. Véleményem szerint, az összes gyerekre vonatkozó generációs probléma, hogy nem játszanak annyit a szabadban, mint szüleik vagy idősebb testvéreik. Amíg mi kint töltöttük az iskola utáni óráinkat, estünk-keltünk, ők sokszor a szobában ragadnak a számítógép vagy a telefon láncain. Ezt a hiányosságot igyekszem én pótolni.

Mit tart a leginkább fejlesztendő területnek?

Kicsit később mindenképpen a dinamika-fejlesztésről szólnak majd az edzések, de ahhoz igen biztos törzs alapok és mobilizáció szükséges. A testnek jól kell reagálnia az erőkre, akár egy elnyelésre, akár egy kigyorsításra. A távlati cél a dinamika fejlesztése, mivel a mai hoki egyre gyorsabb, a cserék harminc-negyvenöt másodpercre rövidültek, erre kell őket szárazon felkészíteni. Miután teljes test-tudatba kerültek, szeretném elérni, hogy képesek legyenek akár ellazítani, akár külön mozgatni rendszereket, így könnyebben összehangolható lesz az egész mozgás.