Ukrajna elleni győzelemmel kezdett a magyar U18-as válogatott

• 2018.12.14. 12:00
A magyar ifjúsági válogatott kétgólos győzelmet aratott a káposztásmegyeri Négy Nemzet Torna nyitónapján.

Első nekifutásra legkevésbé erős hétvégi ellenfelével találkozott a székesfehérvári divízió I/B csoportos világbajnokságra készülő magyar csapat, ám azt is tudni kell, hogy Ukrajna eggyel feljebb, a világ legjobb 16 ifjúsági válogatottja között szerepel ebben az idényben.

Ifistáinkat ez egyáltalán nem zavarta, kiválóan álltak bele a mérkőzésbe, támadólag léptek fel az első sípszótól kezdve. Ennek előbb két emberelőny lett a következménye, majd a 16. percben a vezető gólunk is megszületett, Csollák Márkó tört kapura, és határozott mozdulatokkal közelről be is fejezte az akciót, 1-0.

A második játékrész elején villámgyorsan egyenlítettek a kék-sárgák, Celohorodcev tört előre, és lendületből a kapu bal oldalába lőtt, 1-1. A következő néhány perc a vendégeké volt, több alkalommal is közel jártak a második góljukhoz, a kapusunk azonban a helyén volt. Megkapták első fórjukat a kék-sárgák is, ekkor újabb helyzeteket alakítottak ki, mígnem Mesterházy Bálint az általa a védőharmadunkból kikotort koronggal meglódult, lerázta üldözőit és Szuljityiin hálójába bombázott, emberhátrányos találattal 2-1 a 25. percben. Ez visszaadta a magyar gárda lendületét, két perccel később – akkor már mi játszottunk előnyben – Rózsahegyi lövésével 3-1 volt ide. A folytatásban egymás után jöttek a kisbüntetések, amelyek közül egyet-egyet kihasználtak a csapatok. Előbb az ukránok jöttek közelebb Braha lapos lövésével, majd Falus Ádám állította vissza a közte kettőt egy távoli bombával, 4-2-nél mehettek tehát a második szünetre a csapatok.

A harmadik játékrész is nagy tempót és kemény hokit hozott, ám gólokat már nem, noha egyik csapat sem állt messze attól, hogy újabb találatokat érjen el. Az ukránoknak volt egy rövidke kettős előnyük is, amikor vezetőedzőjük időt kért, de nem tudták kihasználni a lehetőséget. A végén nem éltek a kapuslehozatal eszközével sem, így maradt a 4-2-es magyar győzelem. Csapatunk legjobbjává Falus Ádámot választották.

A nap másik mérkőzésén Szlovákia 5-3 arányban legyőzte Dániát. Pénteken A csoportos északi szomszédunkkal folytatja ifjúsági válogatottunk, amellyel augusztusban is összecsapott a Tüskecsarnokban, és akkor nagy küzdelemben szoros vereséget szenvedett.