Vaszjunyin Artyom: „Mindenki jól játszott”

• 2019.03.06. 10:00

Kölyök A csapatunk magabiztos győzelmet aratott a Vasas ellen a rájátszás második mérkőzésén, a találkozót Vaszjunyin Artyom vezetőedző és az együttes támadója, Molnár Márton értékelték.

Kölyök A csapatunk második mérkőzését játszotta a bajnokság rájátszásában, ahol magabiztos győzelmet arattak a Vasas SC otthonában. Vaszjunyin Artyom vezetőedző elégedett volt a jégen látott teljesítménnyel: „Izgalmas mérkőzést játszottunk, az első harmad nagyon jó volt, hajtós, igazi rájátszás hangulata volt. Kaptunk egy gólt, aztán gyorsan egyenlítettünk, sok helyzetünk volt. A harmadik sorunk nagyon fontos gólt lőtt, ekkor szereztük meg először a vezetést, ügyesek voltak. Fontos volt, hogy minél kevesebb gólt kapjunk és kihasználjuk a helyzeteinket. Lőttünk még két gólt az első játékrészben, ez nagyon kellett, utána mindig megnyugodott, hiszen a MAC elleni vereség után fontos volt, hogy érezzék, hogy tudnak gólt lőni, mert ott csak egyszer tudtunk betalálni. A második harmad is jól kezdődött és ugyanazt láttam, amit az utóbbi pár meccsen, hogy mindenki hajt, küzd és keményen dolgozik. A védekezéssel nem vagyok teljesen elégedett, sok helyet adtunk az ellenfélnek a védekező harmadban, lendületből tudtak fordulni és néha a kapu előtti területet is üresen hagytuk. A második és harmadik sorunk nagyon jól játszott, az elsőben pedig kisebb sérülés miatt lehetett látni, hogy nem húznak annyira, de a többiek megértették, hogy mindenkinek hozni kell a maximumot. Az egész csapat jól játszott, egy kicsit a védekezést még átvesszük, a góllövéssel pedig szerencsére nem volt gond. A kapusaink is jók voltak, Orbán Gergő kicsit kevesebb szerephez jutott idén, így egy kissé izgult, csere csak a szerelése miatt történt és a csapat is segített neki, hogy jobban érezze magát. Megyeri Zsigmond abban a pár percben jól helyettesített, hiszen a Vasasnak itt is volt pár nagyobb helyzete. Fontos a rájátszásban, hogy két nyugodt, magabiztos kapusunk legyen. Csak dicsérni tudom a srácokat, ha így játszanak, eredménytől függetlenül is nagyon boldogok leszünk.”

Végeredmény: Vasas SC - Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 3-7 (2-4, 0-1, 1-2)
Összeállítások:
Vasas SC: Bogáti (Bejó) – Szőllősi, Varga, Surányi, Tóth, Paska, Metzler, Rósa, Bukor, Szemerei, Márkus, Szűcs, Hiezl, Balis, Bogáti, Zámbor
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Orbán (Megyeri) – Sélley, Bagonya, Molnár, Sántha, Németh, Bravo, Szabó B., Szakáll, Járossy, Pallag-Bozsák, Prókai, Bozai, Balogh, Iuga, Schubert, Makai, Vén
Gólszerzők: Varga (2), Szőllősi illetve Prókai (2), Szabó B., Makai, Sélley (2), Molnár
Molnár Márton, kölyök A csapatunk játékosa 18 mérkőzést játszott eddig a szezonban és összesen 27 pontot gyűjtött ez idő alatt. A támadó a következőket mondta el a Vasas elleni mérkőzésről és az előttük álló időszakról: „Úgy érzem, hogy a meccsen jól ment a játék a csapatnak, végig ott voltunk fejben. Az első harmadban nem mi lőttük a vezető gólt, de hamar ki tudtunk egyenlíteni, és a játékrész végére már a vezetést is megszereztük. A második harmad kiegyenlített volt, az utolsó húsz percben pedig jobban tudtunk koncentrálni a védekezésre és a támadásra is. Az a célunk, hogy mostantól veretlenek legyünk és ezzel bebiztosítsuk az első helyet a tabellán, bajnoki címet szeretnénk ünnepelni. Az edzéseken a támadást, a védekezést és a passzolást is átvesszük, hogy a mérkőzéseken minél kevesebbet hibázzunk.”

Hazai pályán folytatódnak a rájátszás küzdelmei, U14-eseink szombaton Székesfehérváron lépnek jégre. A vezetőedző erről az összecsapásról is szót ejtett: „Hétvégén az UTE együttesét fogadjuk. Csak egyszer láttam a srácokat ellenük játszani, az alapján a szombati ellenfelünk egy jó csapat. Ennek ellenére azt mondhatom, itt már csak az számít, ami ezen a mérkőzésen történik majd. Remélem, a srácok folytatják a megkezdett munkát, ha úgy dolgoznak, ahogy a legutóbbi mérkőzésen, akkor biztos jó dolgokat láthatunk. A hazai pálya már hiányzik nekik, hiszen egy hónapja nem játszottunk Fehérváron és itthon is bizonyítani szeretnénk.”

Kölyök A csapatunk UTE elleni mérkőzése 2019. március 9-én, szombaton 13:45-kor kezdődik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.