Vereség a Győr otthonában

• 2018.11.22. 14:00

Kölyök B csapatunk második vereségét szenvedte a Győr együttese ellen. Orbán György vezetőedző értékelte a találkozót.

U14 B csapatunk harmadik helyen áll a bajnokságban, négy győzelem és hét vereség a mérlegük. Az elmúlt héten a Győr csapatához látogattak, ahol immár másodszor nem sikerült a pontszerzés. Orbán György vezetőedző elégedetlen volt csapata jégen látott teljesítményével, és külön kiemelte a hozáállásbeli problémákat is. „A hétvégi Győr elleni mérkőzést nagyon várta a csapat, hiszen legutóbb ellenük 5:2-es győri siker született. Megbeszéltük, hogy fegyelmezett játékkal, szívvel-lélekkel megyünk ki a pályára és így akár ezt a nálunk erősebb csapatot is le lehet győzni. Az első harmad 1:1-es döntetlennel zárult, de a második játékrészben egy-két játékos hihetetlen módon szétesett mentálisan, nagyon rossz döntéseket hoztak és ezekből gólokat kaptunk. A hibák miatt görcsösek lettek és ettől kezdve arra fókuszáltak, hogy nem megy nekik a játék. Furcsa ezt kimondani (és nem megbántva ezzel a lányokat), de lányos hisztibe kezdtek. Ez a hozzáállás egy férfias, kemény sportágban számomra meglepetés volt és a második harmad utáni szünetben elmondtam nekik, hogy egy mérkőzésén, de igazából még egy edzésen sem lehet így viselkedni. Nem beszélve a hétköznapi életről, az iskoláról. Próbáltam a srácokat felrázni, de a csapatra ez a hangulat ült rá a srácokra és a továbbiakban a csapat többi játékosai sem tudott kellőképpen koncentrálni. Egyértelmű, hogy vereség lett a találkozó vége ezzel a hozzáállással, emiatt pedig a hétfői edzésen lezajlott egy hosszabb beszélgetés az öltözőben. Nem volt könnyű döntés, de sajnos kénytelen voltam a mérkőzésen történtek következtében büntetést adni.”

Végeredmény: Győri Nemak-Dana ETO HC – Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 6-2 (1-1, 3-0, 2-1)
Összeállítások:
Győri Nemak-Dana ETO HC: Mészáros – Pozsgai, Papp, Buda, Palla F., Varga, Sipák, Palla X., Namwong, Bera, Boga, Tompos, Láday, Palla M., Rajczi, Ringl, Haraszt
Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia: Nagy (Hajdu) – Filipkó, Bozai, Fazekas, Pál, Bóla, Havasi, Rajnai, Sümegi, Túri, Varga, Kovács, Vén, Debreceni-Bárány, Kabai
Gólszerzők: Pozsgai, Palla M. (2), Papp, Palla F., Palla X. illetve Kovács, Vén
U14 B csapatunk következő mérkőzését szombaton játssza hazai jégen a tabellaelső Egerszegi Titánok ellen. Orbán György vezetőedző bízik abban, hogy játékosai maximális teljesítményt nyújtanak majd a találkozón: „Remélem, hogy a szombati Zalaegerszeg elleni mérkőzésen a srácok egy teljesen új arcukat fogják megmutatni és keményen fognak küzdeni a nálunk jóval erősebb csapat ellen.”

Kölyök B csapatunk Zalaegerszeg elleni mérkőzése 2018. november 24-én, szombaton 12:45-kor kezdődik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban